Wpis z mikrobloga

Czemu kuce tak strasznie nie lubią socjalizmu? Przecież w teorii jest to jeden z najpiękniejszych ustrojów jakie mogą być. Każdy człowiek jest sobie równy i zasługuje na takie samie rzeczy. Nie ma lepszych, bogatszych od Ciebie. Jeśli jesteś w c--j biedny to państwo stara Ci się pomóc etc. etc. Ale nie, wyjdzie jeden kuc z drugim i Hurr Durr socjalizm zły Hurr Durr. Ostatnio jak w szkole tak zaczęli robić to się spytałem: dlaczego? A oni patrzą się na siebie, i teksty typu Korwin tak mówi, tak jest według prawicy, itd. W ogóle, większość prawaków nie wie czym się różni prawica od lewicy.
Ludzie, k---a. To co mówi śmieszny dziadek od "orania lewaków", nie zawsze musi być prawdą. Miejcie do c---a pana własne zdanie. Albo przynajmniej wyróbcie je sobie na podstawie zdań innych.

#4konserwy #neuropa #j--------e #bekazprawakow
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zostaliśmy wychowani- dostaniesz to czego chcesz


@Badabo: no ale to się wzięło właśnie z tego że każdy jest wyjątkowym kwiatuszkiem, wszyscy równi, możesz wszystko, czego zapragniesz! czemu miałbyś nie dostać?
Już z tą mentalnością to bym polemizował, na pewno u twoich rówieśników jest już wyraźnie inna niż wśród rówieśników dorastających w latach 90'..
  • Odpowiedz
@Badabo: Nie kręcę, a przeczytałem Marksa i Engelsa. Nikt tam nie mówi o materialnej równości wszystkich ludzi, a o kolektywizacji środków produkcji i zarządzaniu nimi przez robotników. Implikacją tego jest zmniejszenie nierówności poprzez likwidację burżuazji gromadzącej kapitał, ale bynajmniej nie zrównanie wszystkich ludzi majątkowo. Nadal robol będzie dostawał znacząco mniej niż neurochirurg (tylko że tym razem ich płaca będzie wyliczania w "naukowy" sposób).
  • Odpowiedz
@oguras:
No nie powiedział bym że mentalność moich rówieśników jest inna niż w latach 90'. Obstawiam że wiesz mniej więcej jaki mam wiek, więc wiesz jaką mentalność mają moi rówieśnicy- cieszy ich wkładanie petardy do kibla i "jaranie szlugów" ale tak żeby facetka od przyry nie widziała( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_na_chwile:
Mógłbyś rozwinąć płacę wyliczaną w naukowy sposób? Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim wyjaśnieniem Marksizmu. Przeważnie ludzie wpajali mi że to znaczy że wszyscy równi i tak zostało.
  • Odpowiedz
@Badabo: no pisałeś o rozmowach w szkole, więc można wywnioskować że jeszcze do niej chodzisz.. to co mówisz jest ponadczasowe.. :P jest inna, kultura ewoluuje..
  • Odpowiedz
@oguras: tylko w jakim kierunku. To zobaczymy za paręnaście lat ale nie wydaje mi się żeby było lepiej.
A co do szkoły, to nie jeszcze do niej chodzę. Będę do niej chodził jeszcze przez dłuższy czas, ale blisko byłeś.
  • Odpowiedz
Mógłbyś rozwinąć płacę wyliczaną w naukowy sposób?


@Badabo: Na podstawie kamienia węgielnego tej doktryny - laborystycznej teorii wartości. W dużym uproszczeniu podstawą marksizmu jest (jak później udowodniono błędne) założenie, że wartość danego towaru jest równa włożonej w niego pracy przez wytwórcę. Na podstawie takiego założenia w krajach socjalistycznych planiści próbowali za pomocą matematyki oszacować obiektywną ich zdaniem wartość każdego z towarów i płacy dla poszczególnych zawodów.

Przeważnie ludzie wpajali mi
  • Odpowiedz
Przecież w teorii jest to jeden z najpiękniejszych ustrojów jakie mogą być.


@Badabo: Najlepiej widać to na przykładzie takich państw jak ZSRR, KRLD czy PRL. I potem ten krótki okres boomu, w latach 1990-1992/3/4, kiedy to nagle zaczęliśmy doganiać zachód. Niestety, regulacji przybywało w tempie wykładniczym, i wzrost po roku 2000 to głównie kwestia rozwoju technologii ogólnoświatowej. Socjalizm nie działa, bo nie zakłada istnienia matematyki. I tyle.
  • Odpowiedz