Wpis z mikrobloga

@alosza_: napisałeś:

W Polsce to by te kamieniczki zaraz styropianem ogacono i pomalowano na różowo/pistacjowo. Na ulicy kostka bauma

W Polsce. Stąd moje pytanie, na której polskiej starówce leży kostka bauma.
Odpowiedzi się nie doczekałem (ciekawe dlaczego), za to nadajesz o Chmielnej.

Op dał zdjęcie starówki z Grodna, więc jak już chcesz #!$%@?ć swoje malkontenckie farmazony, to przynajmniej nie rób #!$%@? z logiki. Nie wiemy co jest poza grodzieńską starówką,
  • Odpowiedz
@Dutch: jeśli chodzi o ład przestrzenny i porządek wizualny to na Białorusi jest z tym dobrze, lepiej niż w Polsce. Także na wioskach. Powie ci to każdy, kto był w tym kraju. Wszystko jest bardzo skromne, ale zadbane. Nikt tam nie obija kamiennego socrealu styropianem i nie maluje tęczy na blokach. Reklam też jest znacznie mniej. Nasza liga to na chwilę obecną Rosja, Ukraina i Kazachstan. Polska jest śmietnikiem estetycznym, a
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: nie, to nie propaganda, ale osobiście wolę stracić prawo głosu, niż żyć w syfie albo płacić wyższe podatki albo być zmuszonym do jakiegoś bezpiecznego postępowania, bo jakiś idiota się oryginalnie zabił. Są rzeczy ważne i ważniejsze - wolności polityczne są w praktyce dużo mniej ważne od wolności osobistej.
  • Odpowiedz
@cfany: > Tak umiera bialoruska wies. I chowaja ja jak czlowieka - pod ziemie: przyjezdzaja spycharka z koparka, burza dom i zakopywuja go. Kazdy opuszczony dom ma 3 lata na odnalezienie nowych gospodarzy. Jak sie nie zjawia - idzie pod ziemie, poprzednio zdemalowany przez wandali i poszukiwaczy skarbow. Dlatego ruiny tu prawie nie stoja - katastrofa czarnobylska spraktykowala wladze chowac chaty pod ziemie w calym kraju. Po tych pochowkach czyste i
el_trebal - @cfany: > Tak umiera bialoruska wies. I chowaja ja jak czlowieka - pod zi...

źródło: comment_PKEsZ2e0qaB5qotNvF9CE4uURSajU39C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
znym,


@cfany: Byłem w Grodnie niedawno kilka dni u znajomych. Miasto czyste, ulice równe, pobocza wykarczowane z drzew, w nocy nie widziałem żadnych dresiarzy przed blokami, zarobki podobne jak u nas, dogadasz się po polsku, namiociki przed sklepami by legalnie sobie wypić piwko (ʘʘ) Gdzie ta bieda się pochowała?
Minusy: brak Mcdonalda (,)
  • Odpowiedz
@cfany:
Naprawdę dużo czasu spędziłem na Białorusi. Siedziałem tu w delegacjach przez ponad pół roku, i to zarówno w dużych miastach - Mińsku i Brześciu jak i w Małych miejscowościach - Klecku i Smorgoniu. Miałem okazję dobrze zaobserwować i poznać ten kraj i ludzi.

Tak tu wygląda, jest czysto na głównych ulicach i to zarówno w dużych miastach Brześć, Mińsk, Grodno jak i mniejszych, ale za swoją cenę - istnieje tu
k.....n - @cfany: 
Naprawdę dużo czasu spędziłem na Białorusi. Siedziałem tu w deleg...

źródło: comment_hWRxuKb7eBRf96957zK8dbmueneLfBve.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cfany: A jak pisałem o ludziach - ze wszystkich krajów do których jeździłem i pracowałem (a jest ich naprawdę sporo) to zawsze mi się najchętniej właśnie jeździ na Białoruś i do Gruzji.
Jak wszędzie znajdą się łachudry i mendy ale Białorusini zazwyczaj, w ogromnym procencie są niezwykle przyjaźni i skorzy do pomocy. Jedyny minus to zakony - jeżeli jest coś zapisane jako przepis, to choćbyś się skichał to nie namówisz Białorusina
k.....n - @cfany: A jak pisałem o ludziach - ze wszystkich krajów do których jeździłe...

źródło: comment_oLbcjYP5CXzGhmDRQ6KNwmMn6KJfKctq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz