Wpis z mikrobloga

Drogie mirki. Z racji iż znacie odpowiedzi na wszystkie pytania to uznałem że to jest najlepsze miejsce na zdanie tego pytania.

Czy prawdą jest iż przy zakładaniu spółki LTD w GB jestem zwolniony z płacenia ZUSu w Polsce? Mój "doradca", który ma mi pomóc założyć spółkę w GB twierdzi że jestem zwolniony w przypadku gdy prowadzę też działalność w Polsce, ale w internetach piszą w niektórych miejscach że jest to fake i tak czy siak trza płacić ZUSy w Polsce. Teraz mam mętlik i zastanawiam się kto ma rację.

#uk #firmawuk #pytanie #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 15
@Jestem_Tutaj: dokładniej chodzi o firmę adminraltax, która już dosyć długo zajmuje się pomocą przy tworzeniu firm w GB.
@semperfidelis: mam jednoosobową działalność gospodarczą, która jest stworzona na potrzeby założenia spółki cywilnej w PL. Ta spółka zostaje nadal w PL, chciałbym po prostu kolejną otworzyć w GB.
@roots18: Jeśli dropshipping w 100%, czyli towar idzie bezpośrednio od dostawcy do odbiorcy, a Ty w tym nie uczestniczysz (nie przepakowujesz w Polsce itd.), to możesz założyć spółkę w GB.

Pytanie tylko, czy ZUS nie zainteresuje się tym, że skoro miałeś firmę polską, to dlaczego założyłeś za granicą i mogą Cię nękać kontrolami.
@cjj2: @cjj2: no właśnie nie do końca, bo zakładając spółkę w GB przestajesz mieć ubezpieczenie zdrowotne w Polsce (w przypadku gdy masz działalność gospodarczą). Inaczej jest w przypadku gdy ma się spółkę w Polsce i w GB. W polsce płacisz +/- 300zł ZUSu od spółki i masz ubezpieczenie, a resztę płacisz w GB - tak przynajmniej przedstawił mi to doradca, i właśnie tego chcę się dowiedzieć czy to prawda.

@
@roots18: Chodzi o to, że jeśli znajdą jakiś punkt zaczepienia (firma/spółka w Polsce) to mogą się czepiać, ale koniec końców nic nie znajdą. Możesz zakładać spółkę w GB, jeśli to faktycznie w 100% dropshipping tak, jak opisałem wyżej.