Wpis z mikrobloga

Mirki, zdecydowałem się na zakup telefonu.
Teraz tylko zastanawiam się, jak duże jest prawdopodobieństwo dostania egzemplarza, który między innymi ze względu na prawo do 10 dni na zwrot towaru mógł już być przez kogoś "testowany". Zmniejszanie tego ryzyka kupując w stacjonarnym sklepie jest pewnie tylko pozorne z uwagi na to, że taki sprzedawca zazwyczaj równolegle i tak prowadzi sprzedaż w Internecie.
W ogóle jak przejrzy się dzisiejsze oferty sprzedawców, to w kategoriach "nowe" często można doszukać się kruczków w postaci "refabrykowany", "w opakowaniu zastępczym" itd. - z rozpędu albo niewiedzy pewnie sporo osób się nacina.

Sedno sprawy - chcę "niemacany" Blackberry Classic, w jakie miejsce najlepiej celować z chęcią zakupu?
#kiciochpyta #blackberry #telefony #smartfon #zakupy #pytanie
  • 7
@baltazarbaltazarowiczzewakin: kwota przeznaczana na powyższy zakup nie jest mała, a już nie raz obijało mi się o uszy, że ktoś kupował nową elektronikę i były kwiatki w postaci śladów użytkowania.
Problem tkwi w tym, że na przykładzie telefonu możesz wyjąć go z pudełka i teoretycznie używać - byle nie zrywać folii i uważać na uszkodzenia mechaniczne. Po wszystkim przywracasz do ustawień fabrycznych, pakujesz do pudełka i odsyłasz do sprzedawcy. Serio chciałbyś
@fucktycznie: pamietaj, ze w niemieckim amazonie dostaniesz klawiature qwertz. Ogolnie nigdy nie masz pewnosci, ze nikt go wczesniej nie uzywal. Chyba, ze od prywatnej osoby, ktora kupila np. w Play i ma fakture na zakup dzien wczesniej.
@Igorsky: @fucktycznie: własnie, QWERTZ to może być niemiła niespodzianka. Co do niemacanych sztuk to chyba prosto od producenta, pudełka nie mają plomb co bardzo utrudnia rozróżnienie nowy/używany (a.k.a. "otwarty żeby zobaczyć czy wszystko jest w pudełku"). W każdym razie, zapytaj wprost sklep (albo poinformuj) np bbsklep.pl (btw. to nie są ci od bbforum?)