Wpis z mikrobloga

Drogie mirki! Po przemyśleniach i pytaniach pragnę uruchomić nowy tag ( ͡° ͜ʖ ͡°) #stronaodfrontu

Jakie są zamiary? Miejsce dla mirków, którzy tworzą/projektują/kodują strony(czyli Graficy/Front End Developerzy), gdzie będą mogli zamieścić swoją pracę i oczekiwać na krytykę(miejmy nadzieję konstruktywną) ogółu, dzięki czemu staną się lepsi w swoim fachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznę pierwszy.. ostatnio gnębię temat stron z portfolio/resume i na razie zaprojektowałem cuś takiego

http://s7.postimg.org/y7jgynbbd/layout.png

Proszę o opinię i krytykę!( ͡° ͜ʖ ͡°)

#webdev #webdesign #stronaodfrontu
  • 28
@xcccx: no źle go ustawiłem, powinien jeszcze 15px się "rozszerzyć" ( ͡° ͜ʖ ͡°), dzięki.

Masz jakiś pomysł co do tych ikonek? Co do skillsów uznałem, że będą jak ulał te standardowe jakie wybrali do tych technologii, a do umiejętności to fontawesome ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Filem00n: Mi się również podoba. Sam robię weby, ale raczej słabsze niskobudżetowe bym powiedział - z drugiej strony mam z tego całkiem przyzwoite cebuliony.

Jest jedna ciemna strona grafików, którą uważam za ich pietę achillesową - robią ładne strony, ale słabo sprzedażowe. Co z tego że coś jest ładne jak #!$%@? konwertuje?
@Filem00n: do kogoś z dobrą wizją mi daleko ale spróbowałbym dać tak jak po lewej dane osobowe podzielić na grupy jakieś i wypisać - Web + lista, software itp.
I zdjęcia bym pozmieniał (albo chociaż różne dać) ale to już osobiste odczucie.
@RobenPL: Osobiście to celuję swoją naukę w front-end, a nie grafikę. Ale tak trochę głupio, kodować czyjeś szablony, nijak to wrzucić do portfolio, więc przy okazji stałem się trochę samowystarczalny.
@Filem00n: ja używam frameworka Genesis pod wordpressa + podstawowy theme RWD który przerabiam i kodzę jak leci ;)

Gadka z klientem jaką opcję wybiera, to zawsze jest że ta powyżej, dlaczego? Bo ma 2k taniej, które i tak wyda u mnie na reklamę ;]
@Filem00n: Neutralny, bo w sumie jestem do tego zmuszony, Wymowny cannot into grafika ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Często jedynie sam klecę szablon bez żadnej grafiki jak robię jakiś tani projekt, przeglądam inne strony i klepię coś pod bootstrapa, bo za takie pieniądze nie starczyło by nawet na najtańszego grafika :D
@Filem00n: #!$%@? mnie jedynie fakt, że większość ludzi ocenia stronę głównie po grafice i połowy prac do portfolio nawet nie wrzucam, bo są zwyczajnie strasznie brzydkie, wolę tam mieć 20% tego co zakodowałem, ale ładnego niż wszystko z brzydką grafiką, bo ludzie utożsamiają to ze mną jakbym był winny.

A pracodawcy są ogarnięci, skoro zatrudniają front-end web developera to nie patrzą na grafikę tylko źródło strony, także luz, tym się nie