Wpis z mikrobloga

Lewak czy prawak? Kim jestem?
- Jestem za integracją Europejską ale również za dość silną suwerennością Państwową (taki paradoks, ale widzę to na swój sposób). Jestem świadom tego, że UE ma sporo swoich minusów, ale ogólnie bardzo bardzo się cieszę, że jesteśmy w tej wspólnocie. W zasadzie nie wyobrażam sobie Polski bez UE, nikt nigdy nie przekonał mnie na inną stronę. Nawet Korwin.
- Uważam się za Patriotę i kocham Polskę.
- Uważam, że nasz obecny ustrój jest odpowiedni, a Polska dobrze się rozwija i patrząc przez pryzmat innych Państw Europy zachodniej oraz krajów azjatyckich w których byłem to ogólnie jest bardzo dobrze. Zdecydowanie nie narzekam na rozwój naszego kraju bo uważam, że mogło by być dużo dużo gorzej.
- Jestem tolerancyjny, toleruję mniejszości narodowe, mniejszości wyznaniowe, seksualne itp.
- Jestem niewierzący
- Przez co jestem kompletnym przeciwnikiem PiSu który jest partią mocno prokatolicką. Po prostu jak widzę, gdy Prezydent polski uczestniczy w szopkach kościelnych i (na pokaz by ogłupić swój głupi elektorat czy na prawdę) wierzy w kompletnie nielogiczne brednie i bajki wyssane z palca to jest mi wstyd i głupio. Wiem, że poprzedni prezydent też tak się zachowywał, ale jakby mniej się z tym obnosił i miałem wrażenie, że jest bardziej za państwem świeckim.
- NIE CHCE BY ZALAŁA NAS FALA MUSLIMÓW. Ogólnie jestem wielkim przeciwnikiem ściągania do nas emigrantów z krajów Arabskich. Wszystkie inne nacje i wyznania ok. Pomóżmy uchodźcą z Ukrainy czy innym, którzy potrafią się zintegrować kulturowo. Ale islamiści out! Nawet jestem przeciwnikiem sprowadzania do nas uchodźców z terenów Syrii i innych. Jest wiele powodów dla których tak myślę, jednym z nich jest mój pobyt w Stambule.
Już nawet tam mają problem z uchodźcami/ emigrantami z Syrii. Niby kultura bardzo podobna, a oryginalni mieszkańcy już teraz zaczynają narzekać na nich, tak jak my narzekamy na "naszych" cyganów. Kradną, żebrzą, brudzą, śmierdzą, niszczą wizerunek państwa itp. i to nie są moje słowa, tylko taksówkarzy z którymi jeździłem po Stambule. Nie będę komentował już swojego pobytu w Marsylii i tego co o muslimach mówią moi koledzy tam mieszkający...

-Nie mam na kogo głosować. Żadna partia mi się nie podoba.

To jestem w końcu prawakiem czy lewakiem?

#pytanie #4konserwy #lewackalogika #polityka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RlxdGm: Jeszcze zapomniałem dodać, że mam liberalne poglądy jeśli chodzi o gospodarkę. To co nie podoba mi się w obecnym systemie gospodarczym Polski to wysokie podatki i skomplikowany system fiskalny. Ogólnie uważam, że sporo dobrego mówił w tej kwestii Korwin (ale głównie w tej i też nie wszystko, bo jego poglądy socjalne są przerażające często).
  • Odpowiedz
@Bizley: Po prostu trochę mnie to denerwuje, że jak napiszę coś na temat tego, że podoba mi się (powiedzmy) tęcza to zostanę nazwany lewacką k---ą i pedałem. Gdy podczas rozmowy ze znajomym powiem, że nie chcę u nas imigrantów z Syrii to powie, że jestem zamkniętym człowiekiem z klapkami na oczach i prawicowym oszołomem.
W-------ą mnie głupi ludzie, którzy ślepo idą za ideą i za innymi ludźmi. Piszę to, może
  • Odpowiedz
@RlxdGm: Dobrze mi w u nas. Nie chcę się czuć jak obcy w innym kraju, a jestem pewien, że tak by było. Myślałem o przeprowadzce do Berlina, ale mi odeszło po ostatnim pobycie tam.
Jeśli będę się gdzieś przeprowadzał to do Azji, ale muszę mieć wtedy jakis kapitał i ewentualne zabezpieczenie u nas. (nieruchomości etc.)
  • Odpowiedz
@PanKabaczek: To co opisujesz to efekt 10 letniej narracji POPiS, która właśnie do tego doprowadziła. Bardzo mocno pracują nad zaszufladkowaniem ludzi do jednej z dwóch grup bo łatwiej wtedy utrzymać poparcie wyborcze praktycznie w nieskończoność. Jak ludzie myślą wg. ściśle określonych ram to nie trzeba nawet specjalnie kombinować nad programem, ofertą etc. Wystarczy administrować oboma grupami na przemian i wszyscy zostają przy korycie w nieskończoność, a nowe pokolenia same dbają
  • Odpowiedz
Jestem świadom tego, że UE ma sporo swoich minusów, ale ogólnie bardzo bardzo się cieszę, że jesteśmy w tej wspólnocie. W zasadzie nie wyobrażam sobie Polski bez UE, nikt nigdy nie przekonał mnie na inną stronę. Nawet Korwin.


@PanKabaczek: Korwinowi nie podoba się strefa wolnego handlu, tylko UE, która ją formalnie zastąpiła;]

Po prostu jak widzę, gdy Prezydent polski uczestniczy w szopkach kościelnych i (na pokaz by ogłupić swój głupi elektorat czy na prawdę) wierzy w kompletnie nielogiczne brednie i bajki wyssane z palca to jest mi wstyd i głupio. Wiem, że poprzedni prezydent też tak się zachowywał, ale jakby mniej się z tym obnosił i miałem wrażenie, że jest bardziej za państwem
  • Odpowiedz
@PanKabaczek:

Po prostu trochę mnie to denerwuje, że jak napiszę coś na temat tego, że podoba mi się (powiedzmy) tęcza to zostanę nazwany lewacką k---ą i pedałem. Gdy podczas rozmowy ze znajomym powiem, że nie chcę u nas imigrantów z Syrii to powie, że jestem zamkniętym człowiekiem z klapkami na oczach i prawicowym oszołomem.


takie postawy leżą u podłoża polityki. walka z nimi to trochę jak walka z
  • Odpowiedz