Wpis z mikrobloga

Hej mam pytanie co do czyszczenia styków przy bezpiecznikach w motocyklu, mam 1l IPA czy się nadaje do takich operacji??, czy lepiej kupić jakieś bardziej specjalistyczne środki??.

Bo myślę że przez to mam problem z częściowo nie działającą elektryką w CBR..
tzn pompa przestaje działać jak i światło mijania i do tego brak podświetlenia zegarów.. Dodam że wczoraj wyciągnąłem bezpieczniki i wsadziłem z powrotem i zadziałało. Ale jak po jeździe zgasiłem i znowu próbowałem odpalić sytuacja się powtórzyła. Jak by ktoś coś jeszcze doradził co sprawdzić dodatkowo bo i tak znowu muszę ściągać owiewkę..Pozdrawiam.
#motocykle #motoryzacja #cbr #mechanikasamochodowa
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wasky: z tego co pamietam - nie. przynajmniej ja nigdy nie mylem stykow po Kontakcie S i zawsze bylo lala (byle tylko nie zostawic wszystkiego w kaluzy).
  • Odpowiedz
@Wasky: ja jak miałem problem ze stykami w drzwiach (nawracająca śniedź) wyczyściłem je dokładnie, solidnie nakładłem wazeliny technicznej i jak ręką odjął. Samo wyczyszczenie bez konserwacji nic nie dawało.
  • Odpowiedz
@Wasky:IPA się nada ale będzie to krótkotrwałe. Zabezpiecz puszkę przed wilgocią niestety uszczelki parcieją a że umiejscowienie w CBR jest dość nieszczęśliwe. Uszczelki nie są drogie i w ASO do BlackBirda czekałem 3 dni.
  • Odpowiedz
@Stitch: Rozrusznik ładnie kręci, więc aku chyba ok. Tylko że pompy nie słychać jak nacisnę starter więc, nie ma co podawać paliwa.
@Szlaufman: O jakiej uszczelce mówisz?? U mnie bezpieczniki są tak jak by w takiej gumowej osłonce.
  • Odpowiedz
@Wasky: Nie masz dodatkowej klapki??? Przyjrzyj się czy ta osłonka nie ma uszkodzeń i pęknięć bo ewidentnie wilgoć dostaje się do bezpieczników. W Blackbirdzie (na gaźnikach) była klapka na skrzynkę bezpieczników i w ASO kupowałem uszczelkę owej skrzynki
  • Odpowiedz
@Stitch: Tak dokładnie pompę słychać tylko przez jakaś niecałą sekundę. Tylko że w tym przypadku jak pada elektryka, to nie słychać żadnego dźwięku, brakuje również podświetlenia zegarów, do tego nie ma świateł mijania. Pali się tylko tylne światło i jak dam awaryjne to prawa tylny kierunek bardzo szybko miga.
A dla czego stawiam że gniazdo bezpieczników?? bo jak wyjąłem wczoraj wszystkie by sprawdzić czy są przepalone. Więc jak były ok.
  • Odpowiedz
@Stitch: Ja mam przedliftowe SC35 Rocznik 1997 na gaźnikach Nie pisałem że w XX jest problem z bezpiecznikami po prostu widziałem że osłonka bezpieczników miała uszkodzoną uszczelkę więc wymieniłem ...

@Wasky: Zobacz czy właśnie to etui nie jest uszkodzone. Możesz zrobić do tego test spryskując wodą motocykl a potem szukać czy gdzieś poprzez niespasowanie woda się dostaje do skrzynki. Jak chcesz to zadzwonię do kolegi który ma F4i
  • Odpowiedz
@Szlaufman: OK Kolega powiedział mi że wokół tej puszki z bezpiecznikami jest gumowa uszczelka która służy za uszczelnienie takiej pokrywki. Generalnie trzeba to zdemontować, wysuszyć, wyczyścić z brudu, syfu i rdzy i zabezpieczyć. Na moto teoretycznie da się to zrobić ale na stole zrobi się to lepiej i dokładniej Każdą uszkodzoną albo niepewną gumkę trzeba wymienić. Można próbować patentów w stylu włożenia dodatkowej puszki z uszczelką co robią niektórzy stunterzy.
  • Odpowiedz