Wpis z mikrobloga

#rekrutacja #pracbaza #hr #goodguyrecruiter @zongobongo @plotkiit

Mireczki, mam problem. W skrócie. Rekrutacja do korpo. Po testach pierwsza rozmowa, Magiczne pytanie "ile chcesz zarabiać?" Przyznaje szczerze nie przygotowałem się dobrze do tej rozmowy, ba nawet nie wiedziałem że całość odbędzie się po angielsku. Trochę palnąłem Xk brutto nie googlając dokładnie zarobków. Wracam z rozmowy poszło całkiem nieźle, zgooglałem ile się srednio zarabia okazało się, że troche więcej, jak na studenta samodzielnie utrzymującego się w warszawie, to co najmniej o stypenium naukowe wiecej. Jednak glupio dostac za te samą robotę mniej kasy niż pani grazynka. Dostałem zaproszenie na rozmowę finalną z przyszłym menedzerem i kimś z HR. Czy są jakieś szanse podniesienia tej stawki? Na ile sobie mogę pozwolić? Probować cos w stylu ze na poczatku tyle a potem jak sie sprawdze to tyle? Jakies porady?
  • 12
@cactooos: generalnie w korpo są konkretne widełki na każde stanowisko. I jak się nawet niżej cenisz, to dostaniesz tyle ile jest na to stanowisko przeznaczone. Możesz zawsze trochę podnieść na rozmowie, ale nie dużo, bo wtedy się #!$%@?ą na Ciebie, że kombinujesz i że nie chcą mieć takiego u siebie.
@cactooos: Ogólnie jeśli zależy Ci na tej pracy to zrobiłeś dobrze. Podając za mało nic nie tracisz bo korpo zwykle mają widełki i i tak nie dadzą Ci mniej niż przywidują na danym stanowisku. Podając zbyt wysoką kwotę ryzykujesz, że z tego powodu nie rozpatrzą Twojej kandydatury jeżeli nie wyróżniasz się niczym szczególnym.
Ja dostałem ofertę o jakieś 50% wyższą niż to co podałem podczas rozmowy.
@cactooos: Zależy w jaki sposób im to powiedziałeś wczesniej. Jeśli teraz nagle wyskoczysz z oczekiwaniami większymi niżpoprzednio to wypadniesz niekorzystnie. Ale może da się to ubrać w jakieś ładne teksty typu: wypłata zależy od umowy, premii, albo mniej na okres próbny, a jak się sprawdzę i przedłużycie to więcej poproszę. Wtedy powinni dobrze to przyjąć.
@zongobongo: dostalem proste pytanie juz po wszystkim po polsku w kwestionariuszu osobowym ile chcesz zarabiac i w jakim wymiarze czasowym pracowac. No wlasnie cos w ten desen chce probowac ze na okres probny x a jak sie sprawdze y. Tylko co uznac za okres probny jezeli studiuje plus pracuje 20h/tyg
@cactooos: Jeśli to jest pół etatu to masz normalnie okres próbny. A jeśli to jakaś inna umowa to możesz zaproponować, że chciałbyś mieć więcej kasy np. po 3 miesiącach, bo tyle im chyba wystarczy żeby się poznać na Tobie.