Wpis z mikrobloga

Mógłby mi któryś z miłośników Orbana wyjaśnić dlaczego Węgry nie potrafiły chronić swojej granicy z Serbią (zaledwie 151 km) i dlaczego Węgrzy obudzili się z ręką w nocniku mając na swoim terytorium dziesiątki (setki?) tysięcy imigrantów, którzy sobie bez problemu przekroczyli tę granicę? A jest to zewnętrzna granica UE i mają obowiązek jej bronić tak jak np. Polska ma obowiązek chronić granicę ze wschodnią dziczą. I z Białorusią.
#polityka #imigranci #orban #wegry
Pobierz r.....7 - Mógłby mi któryś z miłośników Orbana wyjaśnić dlaczego Węgry nie potrafiły ...
źródło: comment_XxO26CRxvUJi6fPbm5suJdnKdoHec0zj.jpg
  • 21
@Lukki: no właśnie o to pytam - dlaczego olali ochronę granic? I dlaczego teraz oskarżają o to, co się dzieje w ich państwie wszystkich innych? Prawda, że zachód jest winny rozwalenia Libii i Syrii, zachęcania zasiłkami, ale nikt Węgrom nie kazał tych imigrantów wpuszczać.
@rudy2007: Po prostu nie ma zwyczaju budowania jebutnych murów na granicy państw. My tez jesteśmy granicą Unii i nie mamy muru. Straż graniczna może pilnować granicy przed pojedynczymi osobami, przemytnikami itp, ale w starciu z setkami tysięcy ludzi nie ma szans. Co mają im zrobić? Zamknąć wszystkich w więzieniu?
Co mają im zrobić? Zamknąć wszystkich w więzieniu?


@ZetarXenil: za kilka dni na Węgrzech wchodzi prawo, które to właśnie ma na celu. Ale ja piszę o tym, że w ogóle nie powinni byli ich wpuszczać.

Po prostu nie ma zwyczaju budowania jebutnych murów na granicy państw.

Wystarczyło pomyśleć i obstawić ten niewielki fragment granicy węgierskiej wojskiem jak się skapnęli, że z Turcji przez Serbię ciągną tysiące imigrantów.
@rudy2007: Jak zaczną ich zamykać w więzieniach, to po tygodniu zabraknie miejsc.

Wystarczyło pomyśleć i obstawić ten niewielki fragment granicy węgierskiej wojskiem jak się skapnęli

Popatrz jak kolosalny ból dupy ma do Węgier reszta europy o to że robią cokolwiek. Gdyby Węgrzy od razu obsadzili granicę wojskiem to unia przyrównałaby ich do nazistów. Za naszą granicą też toczy się wojna, a muru nie budujemy. Gdyby w tym momencie do Polski zaczęły
Jak zaczną ich zamykać w więzieniach, to po tygodniu zabraknie miejsc.


@ZetarXenil: pewnie tak, ale to nie mój pomysł, tylko idola wykopków. http://forsal.pl/artykuly/892482,imigranci-maja-tydzien-na-opuszczenie-wegier.html

Popatrz jak kolosalny ból dupy ma do Węgier reszta europy o to że robią cokolwiek.

A co to jest ta reszta Europy? Ból dupy mają Niemcy, Francja i kto jeszcze? Hiszpania, Grecja, Polska, Słowacja, Czechy, Dania i pewnie jeszcze parę krajów, bólu dupy nie mają, a część mówi
@erbo: kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi (nigdzie nie napisałem, że nie jadą przez Grecję) a ja się pomyliłem myśląc, że Rumunia i Bułgaria są już w Schengen, co szybko sprawdziłem i skasowałem komentarz skoro nie miał sensu. :P
Patrzę na mapę i jakoś nie widzę obecnie innego odcinka granicy, który musi uszczelnić Orban. Jak uszczelni z Serbią to pewnie przerzucą się na trasę Chorwacja -> Słowenia omijającą Węgry a