Wpis z mikrobloga

Mirki/Mirabelki od jakiegoś tygodnia pod moim blokiem zmieniono zasady parkowania. Dotychczas obowiązywało parkowanie skośne, ale przyjechała ekipa -zmyła tak średnio dokładnie pasy i postawiła nowy znak ażeby to parkować równolegle. I tu pojawia się problem, ponieważ nikt się do tego znaku nie stosuje... Chciałabym zająć się tą sprawą, ponieważ mam trochę czasu i cierpliwości. Gdzież miałabym zadzwonić by wyjaśnić tą sprawę? Generalnie nie chodzi o to, aby wezwać straż miejską czy policję do wystawiania mandatu, bo właśnie tego chcę uniknąć parkując jak wszyscy skośnie.. Bo nie idzie zaparkować równolegle, ponieważ samochody stoją jak stoją. Dodatkowo też było miejsce dla inwalidy, znak na ziemi został zmyty- tabliczka została. Wczoraj patrzę, że tabliczka obrócona. Ja nie wiem czy to pijany wracając z imprezy ją przestawił czy jakiś drogowiec. Trochę nie ładu i się denereuję. Wydział komunikacji mi pomoże?
#pytaniedoeksperta #ruchdrogowy #motoryzacja #prawo #prawojazdy
  • 7
@zombieinyourhead:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządza drogami krajowymi, zarząd województwa - drogami wojewódzkimi, starosta - drogami powiatowymi i gminnymi, a prezydent miasta - drogami publicznymi położonymi w miastach na prawach powiatu, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych.