Wpis z mikrobloga

Mirki jaki serial teraz? W ostatnich latach oglądałem lub dalej oglądam:
-BB 9/10,
-HoC 8/10,
-Kompania Braci 8/10,
-Sherlock 7/10,
-True Detctive 9/10,
-Twin Peaks 7/10,
-Wikingowie 9/10,
-Suits 7/10,
-Himym 10/10 - idealnie podszedł pod moje poczucie humoru,
-Peaky Blinders 8/10,
-Mr Robot 8/10,
-Rodzina Soprano 8/10,
-Dexter 8/10 - ocena może nieco na wyrost ze względu na dobre początkowe sezony, później coraz gorzej,
-Dr House 8/10 - podobnie jak wyżej z tym, że jakoś przy 4 sezonie przestałem oglądać bo mi się znudził,
-Supernatural 9/10 - może nieco naiwny serial ale Sam i Dean jakoś przypadli mi do gustu wraz ze swoimi perypetiami, później ewidentnie ciągnięty na siłę, też przestałem oglądać ale sentyment do pierwszych sezonów został.
-Pitbull 10/10,
-Utopia 9/10,
-Fargo 8/10,
-Sons of Anarchy 9/10 - taka ocena ze względu na pierwsze sezony i każdy ostatni odcinek danego sezonu, który trzymał b. wysoki poziom
-Black Mirror 9/10,
-Spartakus 7/10 w drugim sezonie przestałem bo strasznie słaby poziom,
-Gomorra 9/10,
-Twd 7/10 ale jakoś w połowie drugiego sezonu przestałem oglądać bo serial stał się klanem tyle, że z zombie,
-Luther 5/10,
-Hannibal 6/10,
-Broadchurch 8/10,
-Most nad Sundem 7/10,
-Odwróceni 9/10,
-The Jinx 7/10,
-Californication 8/10,
-Krew z krwi 8/10,
-The Take 8/10,
-Lost 8/10,
-Prison Break 9/10,
-The Leftovers 7/10.
Zacząłem też oglądać Boardwalk Empire, Daredevile, Better Caul Saul, American Horror Story, Homeland, The Affair, The Knick, The Killing ale po paru odcinkach zaczęły mnie nudzić i przestałem. Polecacie coś godnego najlepiej z ostatnich lat? Gra o tron mnie nie interesuje bo czytałem książki a Narcos oglądam :) #seriale
  • 36
  • Odpowiedz
@PrawyKuba: Forbrydelsen chciałem zacząć ale boję się, że będzie podobne do the killing gdzie te wstawki płaczących rodziców mnie denerwowały. Fargo oglądnięte a Shadow Line kiedyś zobaczyłem pierwszy odcinek ale w słabej jakości co mnie drażniło więc nie dokończyłem..Może wrócę.
@nextvip: oglądnięte, jest na liście.
@plonace_kalosze: Pacyfik to kolejny, który zacząłem ale nie dokończyłem bo mnie nie "porwał', że tak powiem.
  • Odpowiedz
@Matyson: Oczywiście Friendsów też lubię ale nie ująłem na tej liście :) Bing bang theory mi nie podszedł a 70s show nie oglądam głównie przez to, że akcja w latach 70 :PP tak wiem głupia logika ale szukam czegoś nowszego jeśli już w temacie komediowym choć wolę coś mroczniejszego na tę chwilę :)
  • Odpowiedz
@Mdzej: Polecam, sam miałem duże wątpliwości czy zacząć, ale po 142 odcinkach złapałem w końcu bakcyla i nie potrafię sobie wyborazić wieczoru bez tego serialu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kartezjusz6644: kurczę jak tak teraz patrzę na opis serialu to ja to chyba oglądałem i z tego co czytam streszczenia odcinków to skończyłem właśnie na 141 odcinku. To biorę się za 142!
  • Odpowiedz
@Mdzej: http://www.filmweb.pl/serial/Rubicon-2010-512126

Ludzie narzekali że początek nudny, ale to tylko taki sposób wciągania widza w świat serialu i akcja gdzieś od 4-5 odcinka przypiesza. Jest w nim teatralna kameralność, złożone postacie do których się przywiązujesz i klimatyczne nawiązanie do "Trzech dni kondora". AMC chciało zwiększyć oglądalność i pod koniec żonglowali reżyserami i scenariuszem, ale nawet to niczego nie popsuło. Dla mnie to taki True Detective osadzony w środowisku pracowników wywiadu.
  • Odpowiedz