Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 36: 24.08 - 06.09.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W pierwszym tygodniu ukazało się niewiele utworów, które zrobiłyby na mnie ogromne wrażenie. W drugim tygodniu było już o wiele więcej godnych zaprezentowania produkcji, którymi wypełniłem w większości listę :p.
Tag ma już 100 obserwujących, co jest fajnym wynikiem i motywuje mnie do działania. Dzięki.

14. Gancci - Looking for Love (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Mało znany producent. Miły dla ucha wokal, ciekawa melodia, porządne wykonanie. To wystarczy, by uplasować się na 14 miejscu.

13. Julian Jordan – Lost Words (Orginal Mix) || #bigroomprogressivehouse
Wyciek, jeszcze utwór nie został wydany :v. Nie jest to poziom np. Angel x Demons , ale nietypowe breaki i dość specyficzna melodia na dropie pozwala zająć tej produkcji 13 miejsce.

12. Ummet Ozcan feat. Katt Niall - Stars (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Po Lose Control Spinnin wydaje kolejną produkcje od Turka, za którą nikt nie musi się wstydzić (no chyba, że weźmiemy pod uwagę jego trancową karierę :v). Wokal jak najbardziej na +, drop już trochę gorzej, bo mocno bigroomowy, ale nie denerwujący.

11. Conro & Bali Bandits - Nosehorn (Original Mix) || #electro #electrohouse
Kolejne wydanie w WOLV. Kawał dobrego electro.

10. Chocolate Puma feat. Kris Kiss - The Max (Original Mix) || #fidgethouse #house
Czekoladowe pumy ponownie łączą siły z Kris Kiss tym razem wydając coś mocniejszego, bo w gatunku fidget house.

9. StadiumX & Dzasko feat. Delaney Jane - Time Is On Your Side (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Wrzucałem wcześniej do tagu. StadiumX zerwali trochę w tej produkcji z syndromem Howl At The Moon. Porządnie, chodź bez wielkiego #!$%@?ęcia :P

8. Ephwurd – Duckface (feat. DKAY) || #house #fidgethouse
Utwór zawierający bardzo wyrafinowaną partię wokalną :v. Co nie zmienia faktu, że jest to kawał świetnego fidgetu, który ostatnio robi coraz większe zamieszanie na scenie muzyki tanecznej.

7. Matt Lange - Ripples (Original Mix) || #progressivehouse
Zapowiedź zbliżającego się albumu od tego pana. Jedyny przedstawiciel PH na dzisiejszej liście, ląduje na 7 pozycji, co przy moich preferencjach gatunkowych jest dobrym wynikiem :P.

6. Nadia Ali & PANG! - All In My Head || #deephouse
Produkcja bazująca na wokalu Nadi, w stylu house/deep house.. Wielki powrót rzekłbym ;).

5. Sam Feldt & The Him feat. The Donnies The Amys - Drive You Home (Original Mix) || #house
Sam Feldt przyzwyczaił nas już do świetnych utworów, czy to stricte housowych, czy zawierających bardziej tropikalne dźwięki.

4. Emma Bale - Run (Lost Frequencies Remix) || #house
Bardzo przyjemny Remix od Lost Frequencies. Stworzony w bardzo ciekawym stylu, do tego ten cudowny wokal. Produkcja, obok której nie da się przejść obojętnie.

3. Dirty South - Find a Way (feat. Rudy) || #bigroomprogressivehouse
Cudowny utworek. Dirty South powraca do swoich najlepszych czasów kojarzących mi się z City of Dreams.

2. KSHMR & Bassjackers feat. SIRAH - Memories (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Ok, jest to bigroom. Jednak obok tych breaków nie da się przejść obojętnie. Jeżeli miałbym oceniać tylko tą część, to jest na prawdę świetnie, porównywalny poziom co w Jammu. Drop nie jest jakoś specjalnie wyszukany, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest zły. Ogólnie utwór jak najbardziej na +, a KSHMR zasługuje na jak najwyższe pozycje we wszelkich listach najlepszych producentów muzyki tanecznej.

1. Kygo - Here for You feat. Ella Henderson || #tropicalhouse #house
Hymn ostatniego #umf okraszony wokalem Elli Henderson. Wg mnie partia wokalna wzbogaca ten utwór. Szwed razem z KSHMR przoduje w tym roku jeżeli chodzi o wszelkie produkcje.

Ogólnie utworów na liście miału być 15, ale jedna z produkcji wypadła, ponieważ nie została jeszcze wydana, mianowicie ZHU feat. AlunaGeorge – Automatic :P.

Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 5
@miciek335: Produkcja jest w porządku, ale niczym się nie wyróżnia na tle podobnych utworów. Słucham już tak długo tego rodzaju muzyki, że wyłapuje te, które wychodzą poza pewne schematy i to one robią na mnie największe wrażenie :d