Wpis z mikrobloga

Jakie znacie zdrowe przekąski z niską ilością węglowodanów? Tak, żeby zjeść zaraz po wyjściu ze sklepu i iść dalej, a nie #!$%@? się w odbieranie marchewki...
#dieta #mikrokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
@C19H28O2: węgla są główną przyczyną tycia, dlatego chcę je wyeliminować. A nie da się, kiedy na szybko możesz wziąć w sklepie drozdzowke albo batona...
  • Odpowiedz
@bagi1: Główną przyczyną tycia jest nadmiar kalorii, a nie węgle, białka czy tłuszcze. Nikt cie chyba nie zmusza do kupowania słodyczy? Wykaż się silną wolą, albo omijaj supermarkety.
  • Odpowiedz
@bagi1: Mini kulki mozzarelli, łosoś wędzony, jakieś gotowe snacki typu mini salami, ogólnie sery żółte, wędzone lub typu brie/camembert, ser feta, papryczki nadziewane serem feta, oliwki też tam czymś nadziane, boczek wędzony - cieńkie plasterki takie wędlinowe, kabanosy, kiełbaski myśliwskie.
Najczęściej w razie głodu na mieście kończę w koszyku z takimi produktami:
http://www.alma24.pl/swieze/sery-3r/apetina-z-chili-ser-typu-srodziemnomorskiego-w-zalewie-olejowej-100-g
http://www.alma24.pl/swieze/sery-3r/ser-cheestrings-original
  • Odpowiedz
@rafalinho007:
Węgle mają największy indeks glikemiczny.
Jakbym #!$%@? dziennie 3000kcal błonnika, to ten nadmiar kalorii nie przyswoilby się w żadnym stopniu...
Liczenie posiłków po kaloriach jest bez sensu. Tłuszcze i białka z pożywienia w znacznie mniejszym stopniu idą w tkankę tłuszczową.

Omijać supermarkety. Swietny pomysl. Będę jadł ziemię. Oczywiście do 2500kcal.
  • Odpowiedz
@bagi1: Można opierać się w diecie głownie na węglach i to takich ze stosunkowo wysokim IG i trzymać wagę w ryzach lub nawet chudnąć. Ja jestem tego przykładem. Wystarczy odpowiednio dobrać ich podaż.
Z tym marketem to był sarkazm, ale jeśli masz tak słabą psychikę, że przez to ze sprzedają batony w marketach uważasz, że nie da się ograniczyć węgli to jednak poważnie przemyślał bym takie rozwiązanie ;)
  • Odpowiedz
@rafalinho007:
Chodziło mi o ogólną dostępność i łatwość spożycia takiego batona w stosunku do na przykład marchewki.
Nie tak źle z silną wolą. Kwestia lenistwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz