Wpis z mikrobloga

Polecam wszystkim wysłuchać bardzo ciekawego i szalonego świadectwa o Adam Szustaka. Bardzo cenię tego dominikanina za sposób prezentowania religii jako osobistej i indywidualnej sprawy każdego z nas. W swoich konferencjach często prezentuje obraz Boga kochającego i nieskończenie miłosiernego. Kościół i jego nauk nie jest tu ukazywany jako instytucja zakazów i nakazów ale jako świadomy wybór i droga poszczególnych ludzi. Często narzekamy na księży i hierarchów zapominając że to MY go tworzymy. Trudno tu o autorytaryzm, promowana jest szczerość i zaufanie i pokora. o Adam wyróżnia się również tym że swoje konferencje i wypowiedzi buduje na własnych doświadczeniach, osoby samej zmagającej się ze swoimi słabościami. Możemy się z nim nie zgadzać, może budzić kontrowersje, ale nie można zarzucić mu braku autentyczności.
#langusta #langustanapalmie #bekazkatoli #ateizm #religia #szustak #balladyiromanse #wykopobrazapapieza

Sherrax - Polecam wszystkim wysłuchać bardzo ciekawego i szalonego świadectwa o Adam ...
  • 19
@AdamZz: Bądźmy konsekwentni in vitro wiąże się ze śmiercią wielu zarodków i stoi to w sprzeczności z piątym przykazaniem, Kościół nie może mówić że jest to coś dobrego. Takie jest moje zdanie. Mimo wszystko polecam ci dalsze konferencje i cykle o. Adama.
@Sherrax: In vitro a) nie musi wiązać się ze śmiercią innych zarodków i wtedy KK nadal się jemu sprzeciwia, b) w naturze obumieranie zygot czy zarodków na poziomie kilku(nastu) komórek zachodzi bardzo często, jest praktycznie niezauważalne, wynika np. z problemów przy podziale i nikt nie traktuje tego w kategorii śmierci człowieka - inaczej kilkadziesiąt procent kobiet musiałoby twierdzić, że straciły dziecko. Zdolność 16-komórkowej moruli do odczuwania jest taka, jak 16 komórek
@AdamZz: Kościół uczy że z chwila zapłodnienia powstaje człowiek. Nie wiem co może zmienić tutaj fakt że ludzki organizm jest niedoskonały albo że morula nie odczuwa bólu. Może by to zrozumieć powinieneś zgłębić się w temat czym jest dusza i duch człowieka.
@Sherrax: To nie ma żadnego związku z nauczeniam dot. duszy/ducha, które z definicji pozostaje nieweryfikowalne empirycznie. KK uznał za początek życia moment połączenia gamet - ale które konkretnie stadium? Ich też jest wiele. Co więcej, o ile można przyjąć, że w tych pierwszych fazach zachodzi powstanie nowego organizmu, nie da się jednocześnie wykazać, że etap zarodka #!$%@?ą te same przymioty, co rozwiniętego człowieka.

Tak przy okazji:

Tomasz z Akwinu (1225-1274), również
za sposób prezentowania religii jako osobistej i indywidualnej sprawy każdego z nas. W swoich konferencjach często prezentuje obraz Boga kochającego i nieskończenie miłosiernego. Kościół i jego nauk nie jest tu ukazywany jako instytucja zakazów i nakazów ale jako świadomy wybór i droga poszczególnych ludzi


@Sherrax: Przykro mi się czyta takie rzeczy. Na świecie nie brakuje kapłanów jak ten dominikanin. Jest wręcz przeciwnie, potrzeba kapłanów którzy przypomną w dobie "nie martwcie się
@Sherrax: Szustak to narcyz i celebryta, o czym można się przekonać słuchając festiwalu urojeń od 1:30 do okolic 4:00.

Trudno tu o autorytaryzm

@Sherrax: u Szustaka? On cały czas wypowiada się w sposób autorytatywny i narcystyczny, on wie co Bóg myślał, wie jak i kiedy Bóg kierował jego życiem, wie, że Bóg wybrał specjalnie jego. To się przejawia w jego wszystkich wykładach, które widziałem.

Czy to nie jest zajebiste?
@Polonus: Nie zgodzę się z tobą u o.Szustaka Szatan i piekło jest obecne cały czas. (nie jest to ewangelia bez krzyża jak u Szymona Hołowni). Trafia do mnie idea budowania relacji z Bogiem. Obala on również mit "świętego kleru" mówi on sam o swoich doświadczeniach i jak sobie z tym radzi, przez co słuchacz myśli sobie "o kurde skoro ksiądz takie rzeczy odwala to może i dla mnie jest jeszcze szansa".
@Sherrax: A to zwracam honor Tobie i o. Szustakowi bo niestety nie mam czasu zapoznać się z jego poglądami a z opisu wywnioskowałem, że pewnie jest tym jednym z wielu "fajowych i luzackich księży" co to woli pograć na gitarze i zbijać żółwiki niż nawracać. Pozdrawiam
@Polonus: W każdym razie polecam. Nie wiem czy Ci spasuje taka forma słuchowisk może jak @tgdnx uznasz go za "celebrytę", może nie odpowiadać ci taki przekaz ale na samym sobie przekonałem się że moja świadomość i patrzenie na Boga i Kościół została sprowadzona na zupełnie inne tory. I nie w sensie "hulaj duszo piekła nie ma" (bo dobry Bóg nie pozwoli na to) ale że to 10 przykazań to nie jakieś
@Sherrax: ja nie wątpię, że jego przekaz trafia do ludzi. Zarówno Szustak jak i wielu odbiorców jego kazań są teraz szczęśliwszymi ludźmi. Nie mam co do tego wątpliwości.

Ja w tym Boga nie widzę.
@Sherrax: Jakieś konkretne nagrania/filmiki z nim polecasz najbardziej? Kojarzę Szustaka, słuchałem w Wielkim Poście jego nagrań, raz byłem na jego rekolekcjach i zastanawiam się od czego teraz zacząć oglądanie/słuchanie. Jakieś ulubione/najlepsze?
@tgdnx: takie same mam odczucia. No kurde opowieści, że pierwsze co pomyślał to że będzie księdzem, albo, że nic nie robił bo Bóg wszystko zrobił to są takie bajki, że w sumie tak na prawdę szkoda, ze tacy kreatywni i fajni ludzie sobie takie rzeczy do głowy wbijają. No ale tak to już jest.