Wpis z mikrobloga

Coś dużo wpisów z pytaniami o #windows10 czy warto i jak zainstalować.
Podzielę się chętnie z Wami moimi doświadczeniami.
Jestem posiadaczem #windows 8 i imaca.
Średnio mi się podobała 8ka po przejściu z 7ki, no ale zainstalowałem sobie classic shell (polecam dla tych którzy chcą w 8 np. normalny pasek start) i nie czułem już dyskomfortu.
Od jakiegoś czasu obserwowałem 10 i oczywiście w dniu premiery zainstalowałem sobie ten szajs.

Co było dalej ?
- połowa sterowników przestała działać w tym grafika Nvidii ( mam Xnote W355 z i7 i 765GTX )
- torrenty zostały zablokowane
- i oczywiście milion raportów o tym co robię w każdej sekundzie idzie bez mojej zgody gdzieś w świat.

Natychmiast przesiadka z powrotem na 8 i nie instalowanie aktualizacji o której mowa tutaj

Windows 10 nie polecam 0/10

#pcmasterrace #informatyka #oprogramowanie #systemyoperacyjne
qantor - Coś dużo wpisów z pytaniami o #windows10 czy warto i jak zainstalować.
Podz...

źródło: comment_Q60awMIW0j3m7S562I64ksnO8r8oa5LH.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
chyba tak - niektóre rzeczy są fajne np. auto wykrywanie i instalacja większości najnowszych sterowników
dla mnie największą wadą 8 są te aplikacje z których nigdy nie korzystałem, może zwykli ludzie z tego korzystają jestem informatykiem niepotrzebne mi to
  • Odpowiedz
@qantor:

i oczywiście milion raportów o tym co robię w każdej sekundzie idzie bez mojej zgody gdzieś w świat.

sugerujesz, że wcześniej tego nie robili? xD Teraz po prostu jest to jawne.
  • Odpowiedz
- torrenty zostały zablokowane

- i oczywiście milion raportów o tym co robię w każdej sekundzie idzie bez mojej zgody gdzieś w świat.

@qantor: xDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
- i oczywiście milion raportów o tym co robię w każdej sekundzie idzie bez mojej zgody gdzieś w świat.


@qantor: zdajesz sobie sprawę że do win7/8 w ostatnich aktualizacjach też dodali telemetrię ?

połowa sterowników przestała działać w tym grafika Nvidii


DDU czyszczenie starych sterów od grafiki, instalacja nowych ze strony Nvidia i wszystko śmiga.
  • Odpowiedz
  • 0
Gdy ja zainstalowałem w10 to miałem problemy żeby się zalogować. W ekranie logowania nie działała mi klawiatura :)) Trzeba wypiąć i wpiąć spowrotem
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrulos: to nie było zablokowanie jednej strony tylko wogole jakby cały protokół. Strony działały plik .torrent mozesz pobrać ale przy próbie uruchomienia pobrania pliku stawało z błędem: brak uprawnień do zapisu pliku i tu nazwa pobieranego pliku :)
  • Odpowiedz
  • 0
@qusqui21: @piotrulos: pisze jak wyglądała sprawa u mnie wydaje mi sie ze uprawnienia same sie zmieniły, no ale co ja tam wiem, poza tym to sie nie zmieniło od razu a dopiero po ok. 30 toreentach
  • Odpowiedz
@qantor: Największą porażką tego systemu jest siłowe instalowanie wszystkich możliwych aktualizacji, można je odroczyć na późniejszy termin ale wcześniej czy później system i tak sam się zrestartuje i zacznie je instalować...
  • Odpowiedz