Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, mam problem ze swoim #golf (mk4 1.9 TDI 115KM) - zdarza się, że jadąc nagle straci moc. Dzieje się tak zazwyczaj jak jadę np po drodze ekspresowej, gdzie jadę trochę szybciej. Na komputerze nic się nie wyświetla ani nie miga. Zauważyłem, że kiedy się to dzieje to pomimo dodawania gazu do dechy, chwilowe spalanie dochodzi do pewnej granicy i później już nie rośnie. Np mam 5ty bieg -> gaz do dechy i spalanie chwilowe zatrzymuje sie na 7.7l/100km, 6ty bieg -> 6.7l/100km. Po wyłączeniu silnika i ponownym załączeniu - problem znika.

Co to takiego może być? miał ktoś podobny problem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta #motoryzacja
  • 7
@klsh: Powiem tak jak znajomy mi powiedzial gdy w takiej wersji jak ty zaczęły sie dziać cuda. " od turbiny idą takie wężyki do takiej kopułki i tam jest jakiś czujnik czy cos i to wszystko za grosze bylo do wymiany na używane" Mam nadzieje ze pomogłem.. Chciałem lepiej ale znajomy laik totalny ja niewiele lepszy.
@XAndreX: rozmawiałem już z kilkoma osobami o tym i podobnie jak Ty sugerują, że może to być właśnie przepływomierz. Ciekawe ile taka impreza kosztuje