Wpis z mikrobloga

Kiedy byłam piękna i młoda znalazłam zatrudnienie w firmie, która parała się ponownym napełnianiem kartridży i tonerów do drukarek. Miałam liche doświadczenie z pracą w ogóle (jakiś callcenter i tym podobne), a na drukarkach nie znałam się w ogóle, ale przyjęli mnie do magazynu. Przy rozmowie spytałam o umowę, zbyli mnie śmiechem "hehe taka młoda a już myślisz o emeryturze?"
- no tak. myślę o przyszłości.
- hehe zobaczymy.
Magazyn był mały, może wielkości Twojego dużego pokoju. Znałam na pamięć każdą rzecz, gdzie leży i ile tego jest, wkłady do wszystkich drukarek, chipy, proszki, tusze w butelkach, zestawy do samodzielnego napełniania - wszystko.
Tylko że ja nie zajmowałam się tylko magazynem, ale i pakowaniem paczek do klienta, kontakt z klientem, z kurierem, sprzątanie, dzwonienie po ludziach czy nie mieliby ochoty na wkład ( ͡° ͜ʖ ͡°) do drukarki. No i giełda komputerowa, w każdy piątek rewolucja w magazynie, większość idzie do pudeł i jazda na giełdę, w poniedziałek liczenie co się sprzedało i ile zostało.
I po pół roku doczekałam się umowy! Przestudiowałam ją dokładnie i widzę odpowiedzialność finansową. #!$%@?łam. Na chama wykreśliłam ten punkt markerem, resztę podpisałam i oddałam.
Nazajutrz szef mocno zdziwion:
- co to za wykreślanki?
- jak pakuję tonery do szpitala, kurier czeka w progu, wchodzi Wojtek (z produkcji) i chce toner to E1010 i sobie to bierze, to skąd mam #!$%@? wiedzieć, czy nagle mu się nie przypomni, że chce jeszcze do canona, co? Może mi to zapisze, może nie zapisze, ja mam za to płacić? Może zatrudnij osobę do pakowania paczek dla klientów a ja się zajmę magazynem jak należy. Wchodzą, biorą jak u siebie.

Pomyślał, podpisał się pod wykreśleniem, ja również. Po mniej więcej roku zrobiliśmy zakład, bo wiedziałam dokładnie ile czego mam w magazynie, co do sztuki i gdzie leży. Szef nie wierzył, że można to zapamiętać, ale wygrałam.
Tak sobie teraz myślę, że byłam straszną gówniarą, zbyt pewną siebie i dzisiaj już bym tak nie postąpiła. Ale jednak wyszło na moje ;)

#pracbaza #niewiemczycoolstory
  • 13