Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim. Chcę zmienić pracę i w związku z tym mam kilka pytań do osób związanych z branżą budownictwa. Proszę o kontakt osoby, jeśli tutaj są i które pracują w #wroclaw i #katowice w firmach związanych z budownictwem (praca biurowa/praca na budowie - nie interesują mnie osoby pracujące fizycznie).

Pozdrawiam, Sheepo.

#pracbaza #budownictwo #wroclaw #katowice
  • 14
  • Odpowiedz
@name_taken: już nie mam sił wysyłać CV - wszystkie wysłane na Bliski Wschód pozostały bez odpowiedzi. Parę firm odpowiedziało osobistym mailem, i na tym zawsze się kończyło ( ͡° ʖ̯ ͡°) A CV mam na prawdę dobrze zrobione. Pewnie nie mam aż tyle doświadczenia jeszcze...
  • Odpowiedz
@nico112: Od 23.02.2015, czyli od dnia w którym się zatrudniłem, nie robię nic innego jak rysowanie zbrojenia konstrukcji. I zwykle są to proste konstrukcje, które nie wymagają aż takiego "wkładu" umysłowego. Po tych 6 miesiącach nie nauczyłem się niczego, co pozwoliłoby mi osiągnąć jakikolwiek sukces rozwojowy - no chyba że mogę się pochwalić zaakceptowaniem jednej koncepcji mostu, którą wymyśliłem, i która poszła dalej w etapy projektów wykonawczych i dalej na
  • Odpowiedz
@Sheepo: a co gdybyś pracował w biurze konstrukcyjnym, które zajmuje się grubymi tematami typu wieżowiec 15pięter? Co gdybyś miał do stworzenia dokumentację wykonawczą np. płyty fundamentowej 600t+ ? To wtedy byłoby lepiej?
To nie są pytania retoryczne, sam mam podobne rozterki w kontekście pomysłów na rozwój
  • Odpowiedz
@inyourface: Im wiekszy projekt, tym wiecej rzemieslniczej roboty. Czesto powtarzalnej do znudzenia. Na malych projektach jest roznorodnosc. Nawet podobne tematy mozna zrealizowac roznymi metodami.
  • Odpowiedz
@skethoo: @Sheepo Mam szereg przemyśleń dotyczących sposobów funkcjonowania biur konstrukcyjnych. Pierwszą z nich jest krzywda jaką wyrządzono ludziom likwidując profesję kreślarza. Ale skroję to w jakiś pełniejszy wpis.
  • Odpowiedz
@Sheepo: książka praktyk i zbieraj wpisy, potem na budowę i to samo. Jak nie będziesz miał uprawnień to #!$%@? zrobisz w tej branży. Ja sobie odpuszczam budownictwo. Jako inżynier dorobisz się tylko garba i wrzodów.
  • Odpowiedz
@nico112: Tak szczerze mówiąc, nie lubię gdy ludzie gadają, że trzeba odrobić pańszczyznę - nie mam Ci nic za złe że tak powiedziałeś. Szczególnie w pracy gdy tak mówią. Tym samym demotywują mnie do dalszych działań. Co innego gdyby praca, którą wykonuję, sprawiałaby mi przyjemność. Wtedy mogliby tak gadać, i obróciłbym to w żart. Niestety, na chwilę obecną, nie jest tak wesoło.

@klema: Wiem, że na budowie są lepsze zarobki, ale jak jest z robotą? Sam nie wiem. Pewnie zapier*dziel równie duży jak mam teraz. Jednak chciałbym spróbować i budowy.

@inyourface: Dokładnie, dużą krzywdę wyrządzili ludziom likwidując profesję kreślarza. Bo pracując jako asystent projektanta jestem obecnie tylko i wyłącznie kreślarzem. Chciałbym dożyć chwili, w której ludzie po technikach budowlanych będą pracować na stanowiskach kreślarza i będą kreślić, a ludzie po studiach będą pracować na stanowisku asystenta projektanta i będą liczyć konstrukcje. Swoją drogą czekam na Twoje przemyślenia dot. kwestii stanowiska kreślarza. Gdy będziesz coś
  • Odpowiedz
@Sheepo: jestem na stanowisku inż bud u GW. Pracuję po 11-12h dziennie. Urlop mogę sobie wziąć jak nie ma kontraktu, podczas budowy nie ma opcji. Do domu jadę tylko na weekend, a tak siedzę na mieszkaniu razem z 3 innych inżynierów. Mam 4500 brutto.
  • Odpowiedz
Tak szczerze mówiąc, nie lubię gdy ludzie gadają, że trzeba odrobić pańszczyznę

Też nie lubię ale taka jest prawda.
@Sheepo:

Dokładnie, dużą krzywdę wyrządzili ludziom likwidując profesję kreślarza. Bo pracując jako asystent projektanta jestem obecnie tylko i wyłącznie kreślarzem. Chciałbym dożyć chwili, w której ludzie po technikach budowlanych będą pracować na stanowiskach kreślarza i będą kreślić, a ludzie po studiach będą pracować na stanowisku asystenta projektanta i będą liczyć konstrukcje. Swoją drogą czekam na Twoje przemyślenia dot. kwestii stanowiska kreślarza. Gdy będziesz coś publikował - wołaj. Chętnie przeczytam.

@inyourface: Im wiekszy projekt, tym wiecej rzemieslniczej roboty. Czesto powtarzalnej do znudzenia. Na malych projektach jest roznorodnosc. Nawet podobne tematy
  • Odpowiedz