Wpis z mikrobloga

@math1982: Pies został odebrany z pseudohodowli, mieszkał w jakichś koszmarnych warunkach, do tego stopnia, że teraz każda powierzchnia inna niż beton jest dla niego dziwna.
Podobno ma 4 lata, ale weterynarz po uzębieniu stwierdził, że 9. O psa natomiast nikt nie dbał więc stawiam że ma 4 lata a wygląda na 9.

Nie wiem jak długo jest niewidomy, ale przypuszczam, że albo od niedawna, albo siedział całe życie w zamknięciu, bo
  • Odpowiedz
@math1982: Lepiej bym tego nie ujął. Niestety takich "fabryk psów" jest w Polsce cała masa. Prawo jest łagodne w tym względzie, więc janusze psiego biznesu produkują masowo psy do sprzedaży na zachód. Dlatego jeśli decydujecie się na psa, to wybierzecie jedną z dwóch opcji:
1) Kupcie psa z rodowodem
2) Adoptujcie psa

Nigdy nie kupujcie psów bez rodowodu, bo to tylko nakręca ten biznes którego nikt nie jest w stanie kontrolować.
  • Odpowiedz
@PanTester: patrząc na 'obłożenie' schronisk odwróciłbym kolejnośc. najlepiej adoptować psa, a jak już totalnie nie ma nic a musisz mieć psa to poszukaj hodowlanego. ale ja jestem osobliwy i ogólnie przeciwny udomowionym psom.
  • Odpowiedz
@drhipis: kolejnść jak najbardziej przypadkowa i zdecydowanie zgadzam się, że więcej osób powinno adoptować psy. Nawet jeśli ktoś chce psa konkretnej rasy, to śmiało może go adoptować pewnie (chyba, że to jakaś super osobliwa rasa i akurat nie ma żadnego psiaka do adopcji).
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: kiedyś zjadłem paczkę psich biszkoptów. Były spoko :)

@Kraker245: pogłaszczę (chociaż dotyk go stresuje trochę jeszcze)

@Alter_Ego: @PokemonMozambik: Tak. Dzisiaj w nocy wstałem i wyniosłem go do kuchni bo tak chrapał że się nie dało. Ale mój #rozowypasek mówi że to kwestia przyzwyczajenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eris23: szczerze mówiąc jakby ktoś mi powiedział tydzień temu że będę miał mopsa to bym
  • Odpowiedz