Wpis z mikrobloga

Kto to jest:

Wywołali wojnę domową w swojej ojczyźnie i teraz z niej uciekają
Lwią część imigrantów stanowią młodzi mężczyźni w wieku poborowym
Zamieszkują najgorsze dzielnice na przedmieściach Paryża
Większość z nich nie zna języka
Większość z nich się nie asymiluje
Są agresywni
Francuskie władze nie mają pomysłu co z nimi zrobić

.

.

.

.

.

.

.

Zgadza się, to Polacy w XIX wieku!

#polska #bekaznarodowcow #bekazprawakow #bekazpodludzi #4konserwy #neuropa #polityka
  • 11
@AndrzejBreivik: A teraz może trochę prawdy. Po powstaniach, które organizowała szlachta bo przecież chłopi i tak mieli to gdzieś a częściej byli wręcz wrogo do tego nastawieni, emigrowała sama szlachta, której groziła zsyłka a po konfiskacie majątku i tak ich za bardzo nic w kraju pod zaborem nie trzymało. A jednak trzeba przyznać, że co jak co ale języki to ona znała. Byli już potężni magnaci, którzy także wyemigrowali zasiedlali jednak
@na_lepsze_czasy: A teraz trochę prawdy ci wykształceni magnaci raczej kolaborowali niż brali udział w powsraniach, walczyła i uciekała głównie drobnica która już tak wykształcona nie była, ba można ich nazwać protocebulakami. PS jakich moich przodków? Ja z polactwem nie mam nic wspólnego, nawet ojca.
@AndrzejBreivik: Tutaj chodziło mi głownie o Czartoryskich z ich hotelem Lambert, a co do reszty masz racje. Zaraz przed zaborami język francuski i ich styl bycia był u nas popularny, tak popularny, że drobnica nawet go znała. Najlepszy przykład Mickiewicz, nie należał do najbogatszych ale jednak francuskim w szkole nauczył się posługiwać. Może nie przodkowie ale jednak posługiwali się tym samym językiem co Ty teraz.
@Big_Kahuna: Oczywiście, że nie wszystkie,
@emtei: Wiesz, jak czytałeś choćby Kordiana to masz fragment gdy sam papież mówi, że gdy Polacy wyjdą przeciwko swojej władzy( dokładnie w zaborze rosyjskim ) to będzie pierwszym, który ich potępi i rzuci klątwę. Dla władzy dla której niewygodne było istnienie narodu polskiego lepiej brzmi wojna domowa niż powstanie ciemiężonego ludu chcącego niepodległości :)