Wpis z mikrobloga

#medytacja #rozwojosobisty
Zacząłem swoją przygodę z medytacją.

Dzień pierwszy, mówie że ide pomedytować. Mój różowy w śmiech, i to taki że aż kaszleć zaczęła ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie przejmując się tym faktem, odpaliłem headspace polecane przez kogoś z internetów - fajna sprawa, rzeczywiscie ciut lepiej mi sie pracuje po takiej "sesji"

Dzień drugi, okazuje sie że różowy powiedział swoim koleżankom, i uważają, że to chore (wtf?). Ja już na drugim dniu headspejsa, okazuje sie że to później płatne - ale nie jakoś specjalnie drogo, więc pewnie kupię

Dzień trzeci - różowy rano zaniósł się z wrzaskiem że ona chce normalnego faceta, bo jutro pewnie dostane jakieś szaty od buddy. I właśnie idę pomedytować przed pracą

wtf, co jest złego w tej medytacji że ludzie tak ją postrzegają?( ͡° ʖ̯ ͡°)
I przypomina mi się Ghandi

Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.


@Rabusek: xD

najpierw cie ignoruja, potem smieja sie z ciebie. pozniej dalej smieja sie z ciebie, a na koncu zostajesz sam
  • Odpowiedz
W lutym wykupilem roczną subskrypcję headspacea. Mimo że jest cholernie droga - ok 250zł po rabacie(20%- łatwo znalesc w necie).i muszę powiedzieć że to najlepszy kurs medytacji z jakim się spotkałem.Jest kilka spoko aplikacji do medytacji ale większość to albo pojedyncze medytacje albo co najwyżej 30 dniowe kursy.Headspace to (według moich obliczeń)ponad roczny kurs-o ile medytuje się codziennie. Apka prowadzi dosłownie za rączkę przez różne techniki. Bardzo bardzo polecam!(nie, nie jest to
  • Odpowiedz
@kulawy85: Hm... sprzedawanie (i to za spore pieniądze) jakichś "przewodników" do medytacji nie budzi we mnie zaufania do ludzi, którzy to sprzedają jak i do wartości samej metody...
Przecież w medytacji nie ma nic takiego szczególnego i wyjątkowego, żadnych nadzwyczajnych technik, za które nalezałoby płacić takie wielkie pieniądze. Ktos was wkręcił :)
  • Odpowiedz
@raj: "w medytacji nie ma zadnych nadzwyczajnych technik"-to tak jakbyś poszedł na siłownię i powiedział co za problem podrzucić sztangę, to tylko ruch góra dół. W medytacji tak jak wszędzie są różne stopnie zaawansowania.Poza tym istnieje wiele technik medytacji: skupienie, mantrowanie, wizualizacje. Praca z umysłem jest trudna a headspace prowadzi cię przez nią dzień po dniu powoli dodając bardziej zaawansowane ćwiczenia wskazówki lekcje. A kwestia kasy? Rzeczywiście cena jest wysoka.ale
  • Odpowiedz