Wpis z mikrobloga

@Swallow25: przecież to Ty masz ból d--y wiecznie. to Ty blokujesz ludzi za krytykę swojego jedzenia. ja robię pizzę by RS, przepisów z neta też mogę używać i kombinować. tu nie ma czego zazdrościć. robisz z siebie speca od gotowania i wychodzi to po prostu zabawnie :) tyle.
  • Odpowiedz
@SScherzo: przesadzasz. Blokuję tylko chamów, a jest tu takich całkiem sporo niestety :/ Nie robię z siebie speca, po prostu wiele osób często prosi mnie o poradę, bo widząc moje przepisy wnioskują, że warto mi zaufać i mogą się mnie poradzić w kwestii gotowania. Tyle. Proste i logiczne :)
  • Odpowiedz
@Swallow25: prostakiem? Przyganiał... to ty za każdym razem piszesz swoje mądrości z kosmosu, że pizza z pizzerii nigdy nie będzie tak dobra jak domowa i inne takie głupoty... Cokolwiek ktoś napiszę o pizzy, wszędzie ty... Nie chodzi o wpisy, w których ktoś pyta o przepis, ale o wpisy gdzie ktoś wrzucił zamówioną pizzę i oczywiście mija kilkanaście sekund i wyskakujesz ze swoim stałym tekstem "czym się jarasz, gotować sam/a nie
  • Odpowiedz
@lsnazr: To, że masz pizzerię, nie oznacza, że pizza z pizzerii jest najlepsza. A taka na pewno nie jest, bo widzę jak pizzermani robią pizzę w pizzerii i po prostu odbiera mi apetyt. Składniki na skraju terminu ważności, a ciasto mrożone, jest po prostu niesmaczne. No ale co kto lubi. I czy Ci się to podoba, czy nie, zawsze będę zachęcać ludzi, żeby robili pizzę sami w domu, bo jak
  • Odpowiedz
@SScherzo: Najzabawniejsze jest to, że ona uważa, że wie wszyztko najlepiej, a ja jako osoba, która jako takie pojęcie ma ze względu na prowadzony lokal, widzę w jej przepisie oraz w tym co piszę jako pseudo ekspert masę błędów, mimo to ja jej tego nie wytykam, a ona każdemu.

@Swallow25: Tu nie chodzi o namawianie, a o sposób w jaki to robisz "tak ma być i koniec" i
  • Odpowiedz
@Swallow25: Btw nie jadłem pizzy z twojego przepisu więc nie mówię, że jest słaby, natomiast jesteś przekonana, że wszystko w nim jest ok, a jest tam kilka bardzo dużych błędów. Mimo to owa pizza ma szansę być dobrą.
  • Odpowiedz
@Swallow25: Ty nie zachęcasz tylko wmuszasz. zachowujesz się jak nawiedzeni bezglutenowcy, którzy każdemu wmawiają szkodliwość glutenu i komentują. niektórzy robili więcej pizz domowych od Ciebie, a i tak wolą czasem zamówić gotową. czemu chcesz na siłę przekonywać, żeby nie jeść w ogóle w pizzeriach? równie dobrze ja mogę przekonywać Ciebie, żebyś nie kupowała pieczywa w sklepie, tylko piekła sama. albo robiła makaron sama. domowe lepsze przecież!
  • Odpowiedz
@Swallow25: a jednak narzekałaś, że będzie grubaska Wellman na plakacie nad bułkami. sama piecz. sama rób makaron. sama rób masło na ciasto. przecież można. chleb to tylko przykład, czego nie zrozumiałaś.

  • Odpowiedz
@SScherzo: co Cię tak boli ta Wellman? Po prostu nie lubię kobiety i nie będę się rozpisywać o jej wadach, a otyłość to dodatkowa cecha idąca na jej niekorzyść.. Ja cały czas piszę o pizzy, nie wiem po co mi wyjeżdżasz z innymi produktami xP A że domowe, to wiadomo że najlepsze, nie wiem dlaczego Cię to tak drażni.. Wiadomo też, że wszystkiego samemu zrobić nie sposób, dlatego istnieją sklepy
  • Odpowiedz
@Swallow25: MNIE boli Wellman? xDDDDDDDDDD

xDDD

a ja nie wiem, po co wyjeżdżasz ciągle z pizzą i swoim przepisem, kiedy ktoś proponuje pizzę by RS. widocznie pizza by RS jest lepsza i handluj z tym.
  • Odpowiedz
@SScherzo: nie rozumiesz, boli Cię to, że ją krytykuję, już któryś raz to widzę. Stąd skrót myślowy, że "boli Cię Wellman". Wyjeżdżam :) Może dlatego, żeby osoba zainteresowana sama zadecydowała, która jest lepsza? Spójrz na stosunek plusów pod moim przepisem i pod pizzą by rs. Poza tym ja pierwsza odpisałam w tym wpisie, rs została później zaproponowana ;)
  • Odpowiedz