Wpis z mikrobloga

#ocieplaniewizerunkupoczty #truestory

#ktowietenwie ale istnieje sposób, na wypełnianie druków na paczkę pocztową przez internet bez konieczności podpisywania z pocztą umowy. Trzeba się zarejestrować na stronie, wybrać rodzaj przesyłki, wypełnia się wszystkie pola, system przydziela jej numer, i można sobie wydrukować wypełniony blankiet na paczkę (polecam jak ktoś bazgrze jak kura pazurem, albo jest #januszebiznesu i wysyła po kilka paczek dziennie).

Jest jednak jeden problem - poczta zaleca stosowanie foliowych kopert kurierskich z otwarciem, żeby listonosz na miejscu mógł wyjąć jeden z blankietów jako potwierdzenie doręczenia. Zdobycie tych kopert w większości urzędów pocztowych w mojej okolicy graniczy z cudem, więc musiałem bazgrać po drukach. Coś mnie tchnęło ostatnio, i zapytałem Pani przy okienku, czy owe koperty posiada (są darmowe). Odpowiedź:

-Nie, ale mogę Ci zamówić jak potrzebujesz, ile chcesz?
-Noooo, 5 wystarczy.
-OK, będą jutro rano.

Jako że w piątek nie miałem nic do wysłania, poszedłem dziś na pocztę, i Pani wyciągnęła spod biurka zamówione "pięć" kopert.

-Będą na zaś - dodała, wręczając mi solidny stos foliowych kopert kurierskich.

Nie wiem czy #wygryw.
gasnik - #ocieplaniewizerunkupoczty #truestory

#ktowietenwie ale istnieje sposób, ...

źródło: comment_7dhZmwHOOTBH4HHh7De1DG1T1FS9aJYF.jpg

Pobierz
  • 12
@gasnik: u mnie jak raz tak wysyłałem - chyba list (polecony R) babka w okienku TAKIE OCZY (ʘʘ) i nie wie o co chodzi że trzeba mieć numer umowy zlecenia z PP xD a ja aha

(ノ͡° ͜ʖ ͡°)ノ
@gasnik: #coolguy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja nie mam siły się użerać z nimi. Raz dowaliły jak wysyłałem Polecony za potwierdzeniem odbioru przez elektroniczny znaczek Envelo. Nadrukowałem znaczek idę daje ona jebs okej no to IDE.
Myślałem że owe potwierdzenie przyjdzie mailem albo coś (wydrukowane przez poczte).
A tu dupa... babka zapomniała o procedurze i nie przypomniała mi że muszę to nakleić (tak jak zwykle się to
@gasnik: są jakieś atrakcyjniejsze ceny? Wysyłam czasem coś przez pocztex ale robie to przez strone pośrednika bo jak kiedyś do nich zadzwoniłem to mi powiedzieli że za przesyłkę kurierską ryczałt do 30 kg coś koło 25 zł, a u pośrednika ta sama przesyłka za ok. 14 zł :O