Wpis z mikrobloga

Mam taki sam rower jak na obrazku, leży od kilku lat praktycznie nieużywany w garażu u rodziców i planuję go wziąć. Da się z tego zrobić coś godnego uwagi? Tj. doinwestować i wyremontować czy nie ma to sensu i lepiej rozglądać się za czym innym do okazjonalnej jazdy? Problem z nim był taki jak ostatnio jechałem że przy pedałowaniu coś strzela/głośno cyka(dokładnie co 1 obrót), no i po asfalcie przy takich oponach jeździ się ciężko. Co zrobić żeby dało się tym pojechać na przejażdżkę leśną drogą i jednocześnie na asfalcie dało się pojechać nie wypluwając płuc przez opór na oponach? Jestem laikiem więc wszelkie porady mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#rower #pytaniedoeksperta
w.....y - Mam taki sam rower jak na obrazku, leży od kilku lat praktycznie nieużywany...

źródło: comment_pIG6lboAaUcSh3KOzEheCbuIm5ZrDiF2.jpg

Pobierz
  • 8
@wysuszony: Suportu w tym przypadku nie da się rozkręcić. Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić suport. Potrzebujesz nasadkowy klucz 14; ściągacz do korby na kwadrat. Lepszy suport wyniesie Cię około 70zł. Resztę da się doprowadzić również do ładu za niewielki koszt więc według mnie do Twojej okazjonalnej jazdy nie potrzeba Ci lepszego roweru. Jeśli chodzi o opony to w 100zł zmiescisz się.