Wpis z mikrobloga

Kupiłem z Allegro czytnik kart SDHC na USB za 5 zł z przesyłką oraz kartę SDHC 64 GB za 26 zł z przesyłką. Nie pomyślałbym, że taki czytnik może sobie obsługiwać tylko do iluś GB (i #!$%@?).

Teraz mam problem, jak znaleźć odpowiedni czytnik, bo kto wie co jeszcze nie obsługuje?

Może, jak sama nazwa wskazuje, zdarzają się czytniki które tylko czytają a nie potrafią zapisywać? A może takie, które działają tylko od 1 do 6 w nocy? Może takie, które działają tylko w niektórych strefach geograficznych?

A tak poważnie, w tytułach ofert na Allegro nie jest napisane, że obsługuje tylko do tylu GB. Przejrzałem kilak ofert i co najwyżej są do 32 GB.

Jak znaleźć taki, który nie będzie robił niespodzianek?

Pytanie: czy da się tym szajsem użyć chociaż te 8 GB z tej karty 64 GB?

Pojawia się komunikat, że trzeba sformatować po czym pisze że Windows nie potrafi jej formatować. Wątpię, że da się coś zrobić ale co mi szkodzi zapytać?

#pc #sdhc #kartasd #zakupy #szajs
  • 26
@Ratriczek: Nie, no pisze jak byk że obsługuje do 8 GB ten czytnik, tylko nawet tego nie czytałem, tylko patrzałem SDHC.

Ja widziałem droższe i one są po prostu szybsze ale jest skala cen.
@look997: może to:

Towar o podwyższonej jakości !!! UWAGA ! TOWAR BEZ GWARANCJI. TOWAR 2 KATEGORII. MOŻE POSIADAĆ NIŻSZE PARAMETRY ZAPISU I ODCZYTU, MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ BŁĘDY ZAPISU LUB ODCZYTU A TAKŻE POSIADAĆ MNIEJSZĄ POJEMNOŚĆ, I INNE WADY UKRYTE.Związku iż towar jest drugiej kategorii,nie podlega zwrotowi , gwarancji czy rękojmi .


i to: http://www.dobreprogramy.pl/Kupiles-karte-SD-na-wakacyjny-wypad-Sprawdz-czy-nie-ma-znacznie-nizszej-pojemnosci,News,56987.html

tylko, ze twoja nawet nie zapętla, bo się kłóci coś z systmemem
@hpiotrekh: Ja kupiłem po prostu kartę. Nie wiedziałem że jak opis produktu jest: karta sdhc to tak naprawdę jest mini cegła.

To się nazywa po prostu oszustwo i zwyczajnie powinno być ścigane przez allegro.

Ale ta którą kupiłem nie miała ostrzeżenia o problemach z działaniem, więc teoretycznie mogę wymagać żeby działało.