Wpis z mikrobloga

Kupiłem z Allegro czytnik kart SDHC na USB za 5 zł z przesyłką oraz kartę SDHC 64 GB za 26 zł z przesyłką. Nie pomyślałbym, że taki czytnik może sobie obsługiwać tylko do iluś GB (i #!$%@?).

Teraz mam problem, jak znaleźć odpowiedni czytnik, bo kto wie co jeszcze nie obsługuje?

Może, jak sama nazwa wskazuje, zdarzają się czytniki które tylko czytają a nie potrafią zapisywać? A może takie, które działają tylko od 1 do 6 w nocy? Może takie, które działają tylko w niektórych strefach geograficznych?

A tak poważnie, w tytułach ofert na Allegro nie jest napisane, że obsługuje tylko do tylu GB. Przejrzałem kilak ofert i co najwyżej są do 32 GB.

Jak znaleźć taki, który nie będzie robił niespodzianek?

Pytanie: czy da się tym szajsem użyć chociaż te 8 GB z tej karty 64 GB?

Pojawia się komunikat, że trzeba sformatować po czym pisze że Windows nie potrafi jej formatować. Wątpię, że da się coś zrobić ale co mi szkodzi zapytać?

#pc #sdhc #kartasd #zakupy #szajs
  • 26
@eltiven: Na tak, tylko temat jest o czytniku USB który nie działa, i nie mam jak sprawdzić karty bo tel obsługuje do 8 GB, czytnik w PC nie działa od roku. Nie ma jak sprawdzić karty.
@look997: Do czego kupiłeś kartę w takim razie? Żeby robiła jako pendrive?
Z tego co mi się wydaje to większość starszych urządzeń będzie miało problemu z odczytem nawet markowych 64GB.
@hpiotrekh: Dwuletni GPS ze slotem na mini sd odczytał tą karę. Karta działa bardzo dobrze, jest szybka tak jak trzeba.

A ten czytnik USB nie działa nawet na 4 innych kartach, to chyba jakiś szajs konkretny, poleci negatyw na allegro.
Problem z czytnikiem istnieje nadal, bo ten GPS GO Clever Navio 505 odsługuje tylko do 16 GB.

Nadal poszukuję czytnika kart SDHC do 64 GB!