Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki, problem z włosami mam( ͡° ʖ̯ ͡°) Od 2 - 3 tygodni zaobserwowałem, że podczas mycia wypada mi coraz więcej włosów - dosłownie całe dłonie mam we włosach :(. Nigdy wcześniej tak nie miałem, to znaczy coś tam wypadło, ale nie tyle ile w ostatnim czasie. Czym to może być spowodowane? Szamponu nie zmieniałem, diety też, zwłaszcza że staram się dobrze odżywiać. Poza tym jestem alergikiem, mam azs, ale używam raczej delikatnych kosmetyków (biały jeleń i te sprawy). Mam fajne, gęste czarne włosy i nie chciałbym ich stracić zbyt szybko. Zawsze to jakiś atut.

No i do jakiego lekarza udać się w tej sprawie? Dermatolog?

#zdrowie #wlosy #lekarz
  • 16
@bihu: testosteron magazynie się w najwyższych partiach ciała, czy coś w tym rodzaju i osłabia cebulki włosów. Ile lat masz? Cześć facetów przechodzi to wcześniej, inni później, niektórzy wcale. Żadne specyfiki tu nie pomogą( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MoralneSalto: W sumie dawno nie robiłem takich badań, chyba warto je zrobić, chociaż zwykle wychodziły mi bardzo dobre.
Co to wcierki?
@Pani_Pomarancza: mam 24, ale już blisko do 25. A włosy mam ewidentnie po ojcu, ta sama linia włosów, ale ja mam gęstsze. Co prawda zaczął siwieć po 40, ale nigdy nie miał problemów z utratą włosów.
@bihu: wcierki wcierasz w skalp, czyli tam, gdzie rosną włosy na głowie. Niektóre są tanie i bardzo dobre, niestety jeśli masz problem genetyczny to pomogą doraźnie, całe życie wcierać nie będziesz przecież :) jeśli to problem przejściowy, to zahamują wypadanie i przyśpieszą porost baby hair, czyli nowych włosów
@bihu: A dziadek od strony mamy? Jeżeli nie łysieli to są trzy opcje, albo nagle Twojemu organizmowi zaczęło czegoś brakować więc zrób badania, albo to okresowe i minie, albo kup wcierkę - Jantar kosztuje około 10zł, a najlepsza jest KAMINOMOTO ale to już zabawa za większe pieniądze. Możesz też poddać się mezoterapii igłowej na skórę głowy. Efekty są nawet u osób z problemami z tarczycą także na pewno da efekt, jedź
@Retrospekcja: Dziadek w tym roku skończy 91 lat i jeszcze chodzi do fryzjera( ͡ ͜ʖ ͡) Oczywiście nie ma już bujnej czupryny, ale coś tam jeszcze zostało. W sumie nie wiem kiedy zaczął tracić włosy, ale nie przypuszczam, żeby wcześnie.
Ale w sumie, moja mama miała problemy z tarczycą...miała nawet lekką chemię.
Muszę badania zrobić, nie ma rady( ͡° ʖ̯ ͡°)