Wpis z mikrobloga

Pewne regulacje muszą być ZAWSZE, ale najważniejsze to z nimi nie przesadzać.


@Tyler_Durdeen: Nie, nie kolego. Prawo pracy to lewacki, powtarzam: LEWACKI wymysł i istnieć nie powinno. Wszędzie gdzie pojawia się ingerencja państwa w relację pomiędzy wolnymi ludźmi pojawiają się patologie, których nie chcemy - to jest aksjomat, którego się trzymamy na wykopie, więc polecam zweryfikować swoje poglądy. Przywróćmy normalność.
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow:
to nie państwo, a sami pracownicy wymusili pewne regulacje. Patologią nazywasz fakt, że brak nad tobą tyrana, który szantażuje cie, że jesli nie będziesz pracować 16 h dzinnie to nie dostaniesz wypłaty, albo wywali cie na bruk bo ulegles wypadkowi z winy braku zabezpieczenia w zakladzie pracy? Patologią jest przerost regulacji prawa pracy pozwalający na dojenie pracodawcy np. podczas przedłużających się urlopów macierzyńskich czy chora równość w zatrudnieniu pod
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: Dokładnie... W ogóle nie powinno być żadnych regulacji... Żadnych! Po co oni w ogóle ich wyciągają? Szkoda pieniędzy i czasu... Powinni tylko dokładać kolejnych robotników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kempes: Znając charakter wykopu bez czytania stawiam, że w komentarz jest mnóstwo lewackiego bełkotu nieuków o tym złym wolnym rynku, przez który biedni górnicy muszą jechać w takich warunkach (a bez którego używaliby klimatyzowanych pokoi ze skórzanymi fotelami). W większości wypowiadane przez pryszczatą dzieciarnię, której jedynym źródłem wiedzy na ten temat był podręcznik od historii z gimnazjum.
  • Odpowiedz
Czyj dobrobyt? Bo chyba nie tych robotników?


@mlodosc: O. Już mam pierwszego.

Wiadomo Sebku, robotnicy w XIX wieku głodowali i umierali pod płotami. Tak jak napisał wielki ekonomista Karol Marks (którego i tak nigdy nie przeczytałeś) proletariat był w stanie nieustannej pauperyzacji z powodu burżujów gromadzących coraz większe dobra. Bogaci się bogacili, a biedni biednieli. Jeszcze nigdy w historii świata nie było tak wielkiego wyzysku i niesprawiedliwości i jedynie ruchy
j.....e - > Czyj dobrobyt? Bo chyba nie tych robotników?

@mlodosc: O. Już mam pier...

źródło: comment_PCCd9bOUYg6rK4uJATnzrcw5uZ01rVnl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ah ci biedni XIX wieczni robotnicy. I po co był im ten cały kapitalizm, skoro każdego roku byli coraz biedniejsi? :/


@ja_tu_tylko_na_chwile: XD
A może, może, może w okresie rewolucji przemysłowej (gdy rolnictwo dzięki stosowaniu nawozów stało się bardziej wydajne i nie było główną gałęzią gospodarki) zwiększyła się ich produktywność poprzez uprzemysłowienie i zapotrzebowanie na building workers?
Poza tym - proste pytanko, które zazwyczaj wysadza z buciorków zwolenników dzikiego kapitalizmu, "starych dobrych czasów" czy innych wyidealizowanych obrazów świata, bo oni zazwyczaj stawiają się, nie wiedzieć czemu, w roli fabrykantów, ludzi bogatych i hrabiów, którzy oczywiście mieli lepiej niż dziś.
CZY CHCIAŁBYŚ BYĆ TYM GÓRNIKIEM ZE ZDJĘCIA CZY DZISIEJSZYM GÓRNIKIEM Z PRZEPISAMI BHP I
  • Odpowiedz