Wpis z mikrobloga

Przekażcie tę informację znajomym kobietom w ciąży!

Wczoraj Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał pod rygorem natychmiastowej wykonalności wycofać z obrotu tabletki kwasu foliowego (Acidum Folicum) powszechnie stosowane przez ciężarne. Leki były zanieczyszczone.

http://www.wykop.pl/link/2712387/wazne-lek-dla-ciezarnych-zanieczyszczony-inspektorat-wycofuje-z-obrotu/

#mikroreklama #zdrowie #leki #ciaza #rozowepaski #wykopefekt
  • 3
@xan_physic: to prawda. Ale masz wiedzę, ile opakowań jest w serii? Ja nie mam pojęcia.

Że jeden producent to też prawda, ale akurat mojej żonie przepisali dokładnie to. Może komuś ta informacja pozwoli później spać spokojnie.
@p4ws: zwróć uwagę, że wycofano lek, którego wszystkie serie podlegają kontroli jakościowej na wielu etapach produkcji, jak i post-produkcji. Lek wycofał Główny Inspektor Farmaceutyczny na wniosek procucenta - masz to wyraźnie napisane w pdf-ie.

co ciekawe, w obrocie są tysiące suplementów diety nie podlegających żadnym badaniom jakościowym, bo nie są lekami w rozumieniu prawa. Jedynym wyznacznikiem jakości są normy zakładowe producenta, często traktowane dosyć swobodnie.

Przemyśl to, kupując następnym razem