Wpis z mikrobloga

#3dsmax #grafika #blender

Słuchajcie jest jakaś możliwość zapisywania renderu który się jeszcze nie zakończył? Jakiś beckup? Bo mi sprzęt pracował przez kilkadziesiąt godzin i wszystko #!$%@? trafił bo postanowili wyłączyć prąd o 5 rano i mam ochotę komuś #!$%@?ć działo na ryj w tej elektrowni...
  • 12
  • Odpowiedz
@sirgorn: Trzeba dość dobry akumulator, żeby utrzymać 5-10 minut komputer pod pełnym obciążeniem. A przy dłuższym odcięciu zasilania i tak wiele z tego ups nie wyniknie, bo po prostu wyczerpie się bateria.
@Artysta89: Tak jak mówi @PeaceUN i @funeralmoon - animacje tylko do png, a pojedyncze klatki podzielić na regiony i obrobić.
  • Odpowiedz
@DBR9: @PeaceUN: @sirgorn:

Nie jest to animacja tylko pojedynczy obraz o rozdzielczości 12000x7500px, a sprzęt jaki jest taki jest. Mam tych obrazów około 8 do wyrenderowania dlatego kilka dni i nocy komputer będzie musiał chodzić.

Dobra, poszukam jak podzielić obraz na kilka regionów i osobno wyrenderować (chyba że ktoś wie i wytłumaczy - 3dsMax). Akumulator to też jakaś opcja jest, dobre i te 5 minut może
  • Odpowiedz
@Artysta89: dlugo w nim nie siedzialem wiec wszedlem na YT i tam jest sporo tego - nawet jakies multi region rendering - mysle ze tam znajdziesz cos ciekawego. Ja dzielilem recznie klatke.
  • Odpowiedz
@Artysta89: a ty poczekaj - sprawdzales czy da sie wyrenderowac tak duzy ? wiem ze byly jakies problemy z wielkoscia renderingow w poprzednich wersjach wiec sprobuj poki co wyrenderowac cos w defoulcie o takiej wielkosci
  • Odpowiedz