Wpis z mikrobloga

305 102 - 160 = 304 942

Pojechałem sobie na obiad do Czech, bo tak jak już kiedyś pisałem, cel w bezcelowości jeżdżenia na szosie ważnym jest.
Do Nysy przez Tułowice i Łambinowice. Jedna z bardziej lubianych przeze mnie tras, nawierzchnia w większości ok, widoki świetne, kilka delikatnych wzgórz po drodze. Pokręciłem się po rynku, przyciągając zainteresowanie dwóch strażników miejskich na rowerach. To samo w Głuchołazach, tylko zamiast strażników było trzech autochtonów na wiecznej najebce. To samo w Prudniku, tyle że zamiast strażników i autochtonów, była bardzo sympatyczna 20 latka (:
Na zdjęciu uliczka w Nysie, klimat bardzo krakowski.

Jesienna setlista w Spotify, jesienne powietrze i liście w powietrzu. Coraz większy przesyt szosą i równie wielkie wyczekiwanie przełaja.

Strava: https://www.strava.com/activities/372616821

#fixienaszosie #szosa #100km #rowerowyrownik
Pobierz
źródło: comment_rME6Y8qgiByPEXFJyAvYvjB4lby2HpvB.jpg
  • 30
@louise_attack: 4 z haczykiem za nóweczkę, po znajomości. Dla człowieka z ulicy 5400, co i tak jest śmieszną kwotą. Zapisy były w kwietniu/maju, kto się nie załapał ten może liczyć na szczęście, że jakiś sklep zamówił z górką.
@fixie: czy myślisz że taki rower przełajowy sprawdzi się w turystyce? Planuję na przyszły sezon zakup czegoś szybszego niż mój obecny , dosyć mocno wyeksploatowany mtb na małych kółeczkach. Czegoś, co by wykazywało cechy szosy (baranek, zblizona pozycja, przełożenia - choć tutaj chętnie bym wziął coś o szerokim zakresie ). Chciałbym by służył mi na szosowe dojazdy do pracy 20 km w jedną stronę, oraz by była możliwość montażu bagażnika. Chciałbym
@rpawelek: Prędzej w Legnicy jest kopia (; Nysa była kiedyś miastem, które wiele znaczyło w regionie.

@byczys: Można by napisać elaborat. W telegraficznym skrócie: przełaj sprawdzi się jako rower do wszystkiego, w tym do wypraw. Jednak nie wszystkie, bo i też nie wszystkie mają 'dziurki' na bagażniki i błotniki. Powyższy ma to tylko z tyłu. Szukając w CX'ach roweru, który by spełniał podane przez Ciebie wymagania patrzyłbym w stronę Ridleya
@fixie: Fakt, Kościół w Nysie jest starszy. Zabudowa ogólnie jest bardzo podobna, budynki z tego samego czasu, odnowione nawet w podobnej kolorystyce są też w Legnicy, złudzenie jakby tylko przestawione :)

Legnica teraz często kojarzona jest tylko z "małą Moskwą", ale wcześniej było to miasto książęce, a w 1241 roku pod Legnicą odbyła się bitwa, która miała niemałe znaczenie dla historii Polski.