Wpis z mikrobloga

@ostrzyjnoz: a wie ona o tej kuwecie? Ja swoje koty wsadziłam po prostu do kuwety, posiedziały tam chwile i ogarneły o co chodzi. A jak narobi do kuwety to nie sprzątaj tego od razu, niech sie nauczy, że trzeba tam robić po swoim zapachu pójdzie tam znów i znów i ogarnie. A kuwete daj tam gdzie narobiła wcześniej. No i fakt, po operacji może nie ogarniać.
@ostrzyjnoz: No to imo nowa sytuacja ją trochę "zmieniła". Potrzeba pewnie czasu ale jak już wcześniej sikała do kuwety to pewnie znowu zacznie. Koty to zwierzęta, które zawsze zakopują by nie zostawiać po sobie śladu innym drapieżnikom, więc to pewnie chwilowa sytuacja i jak się ustabilizuje i przyzwyczai to znowu zacznie sikać do kuwety.
jeżeli będzie sikać dalej po kontach to proponuje użyć środek odstraszający koty psika się w miejscach gdzie sikają itp w zapachu jest przyjemny dla ludzi. Miałem ten sam przypadek ze swoim kotem pomogło choć mój kot ma dopiero 6 miesięcy.
@dreaper: masz jakiś problem widzę... Kot nie zachowuje się jak kot więc tłumacze dlaczego. Tłumaczę też dlaczego nie trzeba się martwić bo pewnie wróci do swoich instynktów. Masz jakiś dziwny problem.
Edit: Sprawdziłam Twój profil i oczywiście w notatkach o użytkownikach mam o Tobie napisane, że jesteś cokolwiek dziwny. Więc spoko, nie musisz mi odpowiadać bo już wiem, że masz coś z głową ;]
@ostrzyjnoz: Uważnie ją obserwuj. Może to być tylko chwilowa sprawa związana ze stresem zmiany, a może też być objaw bólu/choroby, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać, że coś jej jest. Tak było z kotem moich rodziców: normalnie jadła, normalnie się zachowywała tylko przestała sikać do kuwety. Okazało się, że jest chora i w ten sposób próbowała zwrócić na to uwagę.
@ostrzyjnoz: kot znaczy teren, próbuje dominować, dlatego zaszczał ci ubrania. postaw coś w tym miejscu, ale nie kuwete, kuweta ma stać tam gdzie stała. jezeli nie ukrócisz tego teraz, bedzie ci obszczywała kąty do końca. powiedz, masz inne zwierzęta w domu?
@ostrzyjnoz: mój kot też przez kilka miesięcy mieszkał w klatce, po wypuszczeniu go u na s w domu miał kuwetę wydawałoby się w dobrym miejscu, ale kot był nerwowy jak chciał się załatwić, kręcił się w kółko po pomieszczeniu zanim zrobił co miał zrobić, pomogło przestawienie kuwety w róg pomieszczenia,w takie bardziej ustronne miejsce, gdzie chyba po prostu czuł się bezpieczniejszy
@ostrzyjnoz: tzn, czasami to nie ma znaczenia czy to kotka czy kot. kotki też potrafią w ten sposób zaznaczyc swoją obecność. być może chciała ci pokazac gdzie chce sie załatwiać. albo to jest reakcja na zapach innych zwierząt.