Wpis z mikrobloga

@whahazhutou: bzdurne porównanie, kupując tańszego PC masz takie same możliwości jak na droższym maku, a w przypadku lambo i astry tak nie ma
@rufus1987: pewnie refurb jakiś, to nie jest normalna oferta i w dodatku usa
@PawelPe: Zainstaluj sobie apkę "Alfred". Do backupów polecam "Carbon Copy Cloner", ale jak nie chcesz płacić, to wbudowany Time Machine też daje radę (dopóki Ci się backup nie zj#bie :> ).
@mr03: tylko, że refurb zbytnio się nie różni, masz gwarancje, masz fabryczny komplet akcesoriów nowych a nie używanych więc czemu nie. Wiesz, zapłacić w USA 4700 a w polsce za to samo z 8-9k to nie ma się nad czym zbytnio zastanawiać.
@mr03: oczywiscie ze nie masz takich samych mozliwosci. Na prawde nie rozumiem tej nagonki na wypoku na uzytkownikow produktow apple, sa drozsze i co z tego? Ale nie wygladaja jak kupa gowna, nie maja metra grubosci, nowego maca trzymalem dwoma palcami, ogarniasz to? Dwoma paluszkami, w domu w lapy wzialem swojego sprobowac tricku z 2 palcami, powodzenia. Tutaj placisz przede wszystkim za swietne wykonanie, dobra bateria, masz OSX co w przypadku
@whahazhutou: jaka nagonka? przecież napisałem, że produkty appla są super jakości. Sam bym wolał mieć macbooka pro za 12k ale umiem kalkulować i wziąłem zwykłego PC za 5k. Co do programistów to daje chyba jedynie nowe możliwości do tworzenia na inne produkty appla ( ͡° ͜ʖ ͡°) Windows też daje nowe możliwości (tak samo linux). Samsunga NP900X3C podejrzewam, że wziąłbym w dwa palce ale nie mam go
@mr03: Jesli dla ciebie tworzenie na osx to tylko "jedynie" to sie grubo mylisz. To jest juz duza przewaga. PC jest dobry do grania, ale w pewnym wieku normalne osoby wyrastaja z tego i wola miec laptopa, a posrod laptopow bryluja macbooki i poprostu to jest prawda. Czesto czytam jak mirki pytaja o jakiegos laptopa, a zaraz sie jakies narwance pluja zeby lepiej pc kupil, tylko nie rozumieja ze niektorzy wychodza
@whahazhutou:

Tutaj placisz przede wszystkim za swietne wykonanie, dobra bateria, masz OSX co w przypadku programistow daje nowe mozliwosci.


Nie. Tutaj płacisz za markę i obietnicę dobrej jakości. Innymi słowy - gówno w ładnym opakowaniu.

masz OSX co w przypadku programistow daje nowe mozliwosci.

Nie daje.

Nie rozumiem tej nagonki, na zachodzie co druga osoba ma maca czy iphona i to jest normalne ale tutaj ze drogi sprzet jak dla polaka
@mr03: widzisz juz roznice? Ja potrzebuje ssd, w tanich laptopach nie ma takich dyskow i jeszcze kilka lat minie zanim cos sie zacznie pojawiac, to jest ta roznica ze apple zawsze ma cos pierwsze i to inne firmy wzoruja sie na nich. Trzeba sie z tym pogodzic czy sie to komus podoba czy nie
@Uszatyy: Oj polska taka swietna wedlug wykopkow a zachod taki glupi, a jednak to na zachodzie kazdy ma #!$%@? czy ktos ma iphona czy samsunga a tutaj bul dupy bo nie stac kogos na cos xDDD Trzeba miec ostre kompleksy finansowe by sie czepiac kto co kupuje, pewnie jak widzisz samochod na ulicy drozszy od vectry to krzyczysz ze debil bo przeciez vectra tez by dojechal z domu do pracy (
@whahazhutou: Ale zdajesz sobie sprawę, że w normalnych laptopach da się wymienić wszystkie części. Również dysk?

a jednak to na zachodzie kazdy ma #!$%@? czy ktos ma iphona czy samsunga

A wnioskujesz to po... ?

Nie czepiam się jak ktoś wydaje swoje pieniądze. Czepiam się robieniu #!$%@? z logiki. I serio czasem mam wrażenie, że dla niektórych osób, fakt że mogły przepłacić jest zaletą, a nie wadą o.O
@Uszatyy: wnioskuje to po kretynach z wykopu co im piana z mordy leci gdy ktos ma cos czego oni nie moga miec. Mam przypomniec plucie jadem na sluchawki Beats by dre? Debile podawali przyklady sluchawek niby lepszych za polowe ceny. Tylko ze one wygladaly tak gowniano ze bym sie z tym wstydzil na miasto wyjsc.
Nie wiem czy ci w zyciu nie poszlo czy jeszcze nie zarabiasz pieniedzy, ale jak kiedys
3. Zainstaluj MS Office jak używasz dokumentów od innych ludzi


i szybko kupuj 2011 póki nie zmienią tak że jedyna dostępna wersja jest płatna co roku :)

6. Nie wyginaj nachalnie kabla od ładowarki bo wytrzyma góra rok - dwa.


wystarczy zrobić kilkucentymetrową "pętelkę" i dopiero potem nawijać kabel na zasilacz. Inaczej faktycznie - po roku kabel się rozlezie i będą z nim problemy...

7. Wiedz że Chrome o wiele szybciej wysysa