Wpis z mikrobloga

tylko, że za 5k można mieć wyczesanego w kosmos laptopa lub jakąś padaczkę


@mr03: który jest ergonomicznym guwnem.
ja nie potrzebuję mocarnego laptopa, do grania mam peceta.

moje wymagania:
- estetyczny wygląd - dla mnie ma to znaczenie, nie interesują mnie lenovo za 2k wyglądające jak gówno, wykonane jeszcze gorzej. Prosty minimalistyczny design jak u Apple/Dell XPS, żadnych potworów typu razer/alienware.
- ekran full hd albo lepszy, na rozdzielczości typu 1366x766
@lerner: chcąc kupić 15" laptopa do pracy, a nie do picia kawy w starbucksie (ładny, dużo godz na baterii), musiałbym wydać na Apple 10-12k. Gdzie za 5k-6k mogę mieć spokojnie zwykłego lapka, który miałby podobną wydajność i dosyć ok jakość (np. MSI GS60). Uważam, że urządzenia Appla jakością powalają ale mając ograniczony budżet lepiej wybrać coś innego. Tyle.
powiedziałeś że to co opisałem mają najtansze laptopy za 2-3tys, co jest biegunowo odległe od prawdy


@lerner: myślę ze za te 3 k pln można jednak wyrwać coś z tym wszystkim co wymieniłeś (ładne solidne wykonanie i ekran full hd to nie są jakieś szczególne wymagania)
@mr03: za 5k a dokładnie 4700 możesz mieć z USA z outletu Apple macbooka pro 13" wersję tegoroczną retina z 16GB ramu i 128GB dyskiem i prockiem i5. Jeśli to jest wg. Ciebie padaka no to ok.

Ja np mam della XPS tego 2in1 i przymierzam się do zmiany na maka, czemu? Bo na super specyfikacji producenta ten laptop ma troszkę inny np czas pracy na baterii gdzie mój wytrzymuje max.