Wpis z mikrobloga

Siema mirki, to mój pierwszy dłuższy wpis na wykopie, pomimo posiadania konta już pewien czas.
TLDR


A więc mam pomysł na pewien produkt. Produkt, którego sensem stworzenia zajmuję się już jakiś czas. Samą gałęzią gospodarki zacząłem interesować się jakieś 15 lat temu (23 lvl here), jako młodzieńczym bakcylem. Teraz chciałbym zacząć zarabiać na tym pieniądze.

Chcę stworzyć oprogramowanie, wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Pomimo tego, że znam praktycznie każdy aspekt jego działania, nie posiadam wiedzy technicznej dotyczącej stworzenia takiego softwaru. Tutaj potrzebuję waszej pomocy mirki. Chociaż podstawową wiedzę na temat informatyki i programowania posiadam (no Pascal, C++ i HTML ale to nie o to chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to nie wiem nawet jakiego rodzaju specjalistów poszukuję do nawiązania ewentualnej współpracy. Wiem jak wszystko ma działać, wiem co ma robić, ale nie mam możliwości stworzenia gotowego produktu.

Nigdy nie lubiłem się rozpisywać, dlatego tenże mój prawdopodobnie najdłuższy wpis w historii mojej obecności na mirko też nie będzie oszałamiał ilością linijek.

Zależy mi na aplikacji/oprogramowaniu które:

1. Będzie kompatybilne z urządzeniami mobilnymi
2. Będzie wykonywało skomplikowane obliczenia w czasie rzeczywistym na dużej ilości zmiennych
3. Będzie w stanie określić zapełnienie pomieszczenia na podstawie obrazu video
4. Będzie łączyło się z >500 nadajnikami GPS
5. Będzie łączyło się z >500 mobilnymi urządzeniami ( na obszarze ~100 km2) w czasie rzeczywistym i umożliwiało przesyłanie informacji między nimi - centralą - urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety)
6. Będzie umożliwiało stosunkowo łatwe (STOSUNKOWO) wprowadzanie danych na serwer.

Wiem, że mało informacji, ale w przerwach między partiami hearthstone odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania.


#programowanie #informatyka #pomyslnabiznes #komputery #komputery #niewiemjaktootagowac
  • 28
  • Odpowiedz
@sanderus: Kolego takie systemy (porządne) to piszą spore firmy które mają paroletnie doświadczenie w takich sprawach, przede wszystkim ty to masz pomysł jak to mogłoby działać bo gwarantuje Ci, że nie wiesz jak to ma działać w momencie gdy nawet nie wiesz osoby o jakich umiejętnościach zaprosić do współpracy :P Jeśli chcesz się bawić w jakiś startup to a) zgłoś się do jakiejś organizacji która wspiera takie pomysły b) zacznij
  • Odpowiedz
@Madbest: Zgadzam się w 100%. Zwróć jednak uwagę, że mając kilka osób, które znają się na rzeczy, można stworzyć pewien produkt. Nie mówię, że bez wad, ale jednak coś co można pokazać, co można rozwijać, na czym można oprzeć swoją działalność.
  • Odpowiedz
@sanderus - ważniejsze pytanie, czy wiesz gdzie mniej więcej chcesz to wdrożyć, to że będziesz miał gotowy produkt, nie znaczy że ktoś go od Ciebie kupi, musisz stworzyć zapotrzebowanie ;)
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Wiem gdzie chcę to wdrożyć, ale potencjalnych klientów jest mało. Ich liczba rośnie tym bardziej im bardziej elastyczne oprogramowanie powstanie.Wydaje mi się, że rdzeń programu pozwoli dostosowywać go do potrzeb różnych klientów.

@nunczaqo: odblokowane
  • Odpowiedz
@sanderus - mi się wydaje że takiego modułowca nie będzie łatwo stworzyć, to brzmi jakbyś chciał połączyć jakiegoś CRM + ERP + zarządzanie flotą . Musisz poszukać ludzi którzy dobrze znają systemu które chcesz zastąpić, by jakoś określić ich działanie. To że ktoś odpalił program x i go używał przez jakiś czas nie oznacza że wie na jakiej zasadzie On działa
  • Odpowiedz
@wacek_1984: CRM nie, ERP - może, zarządzanie flotą - tak. W takim razie co mam zrobić bo widzę dwie ewetualności:

1. Stworzyć produkt
2. Sprzedać pomysł na produkt KOMUŚ. Pisałem do paru przedsiębiorstw, które zajmują się tego rodzaju oprogramowaniem, ale nie dostałem odpowiedzi do nikogo, poza tym przecież nie mam działającego produktu i nie wiem na 100% czy będzie działać
  • Odpowiedz
Dobra mirki, napiszę o co chodzi tak jak napisałem @nunczaqo bo bez tego to chyba ani rusz

Zintegrowany system informacji pasażerskiej, dla klientów komunikacji miejskiej, dla różnych środków transportu (tramwaje, autobusy, metro i co tam jeszcze sobie ktoś wymyśli w ramach KM), działający w czasie rzeczywistym, dostarczający odbiorcy ważne dla niego informacje, takie jak opóźnienie, zapełnienie pojazdu, cena przejazdu, czas przejazdu uwzględniający korki. Docelowo eliminujący nieistotne dla konkretnego odbiorcy informacje i
  • Odpowiedz
@sanderus: Nie wiem czy to na poważnie ale załóżmy że tak..

Coś mi się wydaje że taki system, jako całość, to lekka przesada i dla firmy nie widać jasnych korzyści.

Jeśli już to zacząć od czegoś prostszego. Np aplikacja na androida, ios specjalnie dla lokalnej firmy KM. Rozkład jazdy plus jakieś reklamy w niej, informator turystyczny, czy jakieś ciekawe informacje. Dla firmy koszt nieduży a może taki eksperyment kogoś by
  • Odpowiedz