Wpis z mikrobloga

Siema mirki, to mój pierwszy dłuższy wpis na wykopie, pomimo posiadania konta już pewien czas.
TLDR


A więc mam pomysł na pewien produkt. Produkt, którego sensem stworzenia zajmuję się już jakiś czas. Samą gałęzią gospodarki zacząłem interesować się jakieś 15 lat temu (23 lvl here), jako młodzieńczym bakcylem. Teraz chciałbym zacząć zarabiać na tym pieniądze.

Chcę stworzyć oprogramowanie, wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Pomimo tego, że znam praktycznie każdy aspekt jego działania, nie posiadam wiedzy technicznej dotyczącej stworzenia takiego softwaru. Tutaj potrzebuję waszej pomocy mirki. Chociaż podstawową wiedzę na temat informatyki i programowania posiadam (no Pascal, C++ i HTML ale to nie o to chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to nie wiem nawet jakiego rodzaju specjalistów poszukuję do nawiązania ewentualnej współpracy. Wiem jak wszystko ma działać, wiem co ma robić, ale nie mam możliwości stworzenia gotowego produktu.

Nigdy nie lubiłem się rozpisywać, dlatego tenże mój prawdopodobnie najdłuższy wpis w historii mojej obecności na mirko też nie będzie oszałamiał ilością linijek.

Zależy mi na aplikacji/oprogramowaniu które:

1. Będzie kompatybilne z urządzeniami mobilnymi
2. Będzie wykonywało skomplikowane obliczenia w czasie rzeczywistym na dużej ilości zmiennych
3. Będzie w stanie określić zapełnienie pomieszczenia na podstawie obrazu video
4. Będzie łączyło się z >500 nadajnikami GPS
5. Będzie łączyło się z >500 mobilnymi urządzeniami ( na obszarze ~100 km2) w czasie rzeczywistym i umożliwiało przesyłanie informacji między nimi - centralą - urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety)
6. Będzie umożliwiało stosunkowo łatwe (STOSUNKOWO) wprowadzanie danych na serwer.

Wiem, że mało informacji, ale w przerwach między partiami hearthstone odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania.


#programowanie #informatyka #pomyslnabiznes #komputery #komputery #niewiemjaktootagowac
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@object_Object
Zajmuję się tym projektem od roku i wiem co ma zawierać, do kogo ma być skierowany, ile można na tym zarobić, dlaczego tak dużo. Wiem również dlaczego to jest dobry moment na rozwój takiego produktu. Jeżeli mi nie wierzysz to trudno, musisz mi zaufać :)

Problem mam tylko z aspektem technologicznym o cz napisałem w pierwszym poście.

Problem mam tylko z aspektem technologicznym
  • Odpowiedz
@sanderus: Właśnie ten sam aspekt miałem na myśli :).

Trudny technicznie projekt. Dużo problemów.

To nie jest jedna aplikacja, ale wiele elementów i nad każdym z nich można spędzić dość dużo
  • Odpowiedz
@object_Object: Jeszcze urządzenia mobilne montowane w pojazdach, kompatybilne ze smartfonami (niby jakieś są, ale nie mam dostępu do specyfikacji technicznej, a na tym etapie nie chcę pisać do producenta)

Ja wiem, że to nie jest proste i być może porywam się z motyką na słońce. Ale ja tak serio oprócz aspektu technologiczno - technicznego mam wszystko dopięte i dobrze znam się na tym co chcę zrobić. Tzn. mam listę firm
  • Odpowiedz
@sanderus: Takich mirków 15k na miesiąc to byś potrzebował kilku + sprzęt do testów, tutaj raczej nikt Ci nie pomoże od tej strony, bo to jest zadanie dla sporego zespołu programistycznego. Do tego, na sam początek, potrzebujesz kogoś bardzo ogarniętego - architekta, który by właśnie wymyślił jak to ma działać, komunikować się i współpracować. Samo zaprojektowanie takiego systemu, zebranie wymagań + stworzenie dokumentów typu technical design i functional design zajmie
  • Odpowiedz
@michalorlik: @object_Object: @Wiktor426: @Madbest:

Pozostaje mi w takim razie nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem, które zajmuje się takimi projektami. Ale czy w okolicy #trojmiasto znajdzie się takowa? Pisałem do firm zajmujących się oprogramowaniem logistycznym dla przedsiębiorstw, ale czy nie powinienem się skierować bardziej do firm produkujących adekwatny sprzęt?
  • Odpowiedz
@sanderus: To co teraz posiadasz(koncept itd. jest dla większości firm nic nie wart). Aby znaleźć inwestora i/lub pomoc w rozwoju to potrzebujesz:
1. Proof of concept(np. dwa nadajniki, stację itd)
2. Dobrze opisany model biznesowy - model biznesowy jest o wiele ważniejszy ponieważ sama strona techniczna projektu jest do wykonania ale to Ty musisz zaproponować rozwiązanie które pozwoli na tym zarobić.
Aby dobrze rozwinąć model biznesowy zainteresuj się akceleratorami i
  • Odpowiedz
@sanderus: Wierzę (na słowo), że wiesz "co" ten system ma robić i że jest w stanie na siebie zarobić. Masz więc moim zdaniem "z górki". Skoro masz pojęcie o programowaniu to napisz specyfikację funkcjonalną do tego projektu - czyli co system ma robić, bez wnikania w szczegóły techniczne. Ważne abyś opisał algorytmy oraz relacje pomiędzy modułami.
Tak jak sugerowali Mirkowie, najlepiej w wersji "core" ograniczyć się do minimum funkcjonalności. Jak
  • Odpowiedz