Wpis z mikrobloga

Największy idiotyzm popełniony przez Apple - rozładowany iPhone podłączony do ładowarki włączyć można dopiero po 15 minutach. De facto nie można wykonać nawet połączenia alarmowego... tym sposobem okradziono dzisiaj na moich oczach Żabkę - po 3 minutach było po wszystkim, a ja czekałem kolejne 12, aby móc zadzwonić pod 112. Policja przyjechała po minucie, ale to i tak kwadrans za późno.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy chodzić będzie o ludzkie życie lub zdrowie? Pozostaje palenie opon, czy wycie do księżyca?

#ios #bojowkaios #apple
  • 17
@edgar_k: korzystam wyłącznie ze sprzętu Apple, ale miałem kiedyś Xperię z Androidem i czegoś takiego nie było. W każdym razie, jeśli tak dzieje się we wszystkich "nowoczesnych" telefonach, to jest to wyjątkowo nierozsądne.
@dGustator: może go katowałeś i rozładowałeś kompletnie baterie
telefony z tego co wiem zazwyczaj pozostawiają sobie trochę pojemności i da się je zwykle włączyć nawet jak same się wyłączą z powodu rozładowanego akumulatora
co innego jak już tę rezerwę wykorzystałeś wcześniej
@lazer: nie "katuję" telefonu, odbieram połączenia i je wykonuję, nie korzystam na nim z internetu. Padł po prostu bo się rozładował, nie wpiąłem go do ładowarki bo wydawało mi się, że 25% wystarczy do rana - przeliczyłem się. Przed aktualizacją iOS do 8 telefon faktycznie potrafił się wyłączyć mając 5% baterii, sęk w tym, że wtedy nie dało się go uruchomić przed podpięciem do ładowarki.

@dhMichu: nie płaczę :) po
@rolfik_r1: mój 4S leżał rozładowany przez godzinę (maksymalnie). Niestety, z informacji z sieci wynika, że to "ficzer"nie do przeskoczenia. Z resztą występowało to na każdym z moich trzech 4S.
@rolfik_r1: oryginalna, od nowości. Ładuje się szybko, ale tak jak mówię - dopiero po 15 minutach włącza się samoczynnie i wtedy bateria jest naładowana do około 5-6%. Przed upływem kwadransa jedyna reakcja telefonu to podświetlenie się ekranu i symbol ładującej się baterii. Dzieje się tak na każdym iOS.
@dGustator: w lumii 920 od totalnego rozładowania trwało to może 3 minuty, na androidzie na yiayu jeszcze nie mialem okazji sprawdzić. 15 na szajsfonie? w takim wypadku polecam jakąś 3310 na awaryjne sytuacje :)