Wpis z mikrobloga

Podsumowując całe zamieszanie wokół praw telewizyjnych na transmisję spotkań La Liga od sezonu 2015/16:
- prawa rzeczywiście nabyło katarskie BeIN Sports, w ramach większej transakcji obejmującej kilka krajów
- Katarczycy nie planują uruchomienia kanału w tym roku
- do 2017 r. ligę hiszpańską transmitować będą kanały Eleven i Eleven Sports
- w 2017 r. dojdzie do połączenia obu kanałów

To są jedynie zebrane plotki z twittera, jakiś oficjalnych informacji możemy spodziewać się jutro. Nabycie praw przez Katarczyków potwierdził pracownik MP&Silva (dystrybutor w PL), pojawienie się transmisji w Eleven można wyczytać między wierszami z wpisów pracowników Eleven.

Cała sprawa wygląda dość tajemniczo, ale jeśli prawdą jest wejście beIN na rynek polski, to oznacza to ogromne kłopoty dla nc+ i nie tylko dla nich. Francuski C+ w krótkim czasie został właściwie doszczętnie zniszczony przez beIN. W Polsce aż taka klęska im nie grozi - mają jeszcze prawa do pokazywania Ekstraklasy i LM przez dłuższy okres czasu. Ale w tym roku stracili:
- Ligue 1,
- Serie A,
- La Liga,
- LM piłkarzy ręcznych,
- prawdopodobnie NBA, być może Ligę Europy.
Za rok przetarg o Premier League i jeśli beIN naprawdę stanie do walki, to...będzie naprawdę ciekawie.

#laliga #pilkanozna #realmadryt #fcbarcelona #tv
  • 17
Poszukaj w internecie informacji dot. zmiany w ofercie.


@rooger: Oni nie zmieniają oferty, cały czas będą dostępne te same kanały, a na to co te kanały puszczają wpływu nie mają. Nie sądzę żeby dało się cokolwiek zrobić.
@footix: Mirosławski, Święcicki, Grzywka i paru nieznanych mi gości. Ma się pojawić jakaś nowa postać, podobno gwiazda. Może Rafał Wolski albo Piotr Laboga, skoro C+ traci La Ligę. Albo Tomek Lipiński od Serie A.
@proofd12: > Jest jakaś szansa na zerwanie umowy z nc+ ze względu na stratę tych lig
właśnie tu jest problem, w umowie masz gwarantowany canal+, #!$%@? że będą pokazywać tam tylko golf i jakieś regaty
@nightrain: no tak właśnie mi się wydawało. No to już widzę co się będzie działo na ich profilu na fb i centrali. A ja będę musiał 1,5 roku płacić za coś czego nie będę używał, pięknie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nightrain: ja się nie dziwie. Byłem najpierw w C+, a później w nc+ tylko ze względu na sport. Podczas każdego przedłużania umowy mówiłem, że zależy mi tylko na piłce nożnej, a tu takie coś, no krew człowieka zalewa
Ciekawe czy eleven wejdzie w jakąś kablówka bo jeśli tylko net to czuje klapę. Zapłacili za prawa brak oglądalności bankrut