Wpis z mikrobloga

6 850 - 1 = 6 849

Tytuł: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg
Autor: Jerzy Vetulani, Maria Mazurek
Gatunek: Nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
★★★★★★★

Jest to moja pierwsza książka prof Vetulani. Samego autora kojarzyłem wcześniej z wywiadów i artykułów dostępnych w internecie. Książkę czytało się szybko i przyjemnie, ale co do części treści mam mieszane uczucia, z jednej strony prof mocno naciska na brak podstawowej wiedzy wielu ludzi na temat marihuany, a z drugiej strony sam pokazuje swoją niewiedzę na temat dopalaczy..., które komentuje w swojej książce.
Co do reszty książki nie ma do czego się doczepić świetnie przedstawiona wiedza w prostym języku.
Ogólnie książkę polecam i z chęcią w przyszłości sięgnę do innych pozycji

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz
źródło: comment_R7WqTYLCPwyhV4pRFr6xixxwOtGD3wNY.jpg
  • 6
@KawaJimmiego: na początku ogólnie informacje o mózgu, historia jego poznawania i o jego funkcjonowaniu, później rozważanie na temat Boga i wiary, trochę o śnie. Następnie o bólu, seksie i lekach. Pod koniec tematy o zdrowiu i co powinniśmy robić żeby jak najlepiej i dłużej funkcjonował. Poruszane są też tematy narkotyków/ dopalaczy i innych używek. Na samym końcu o zwierzętach wykorzystywanych przy badaniach.
Ogólnie książka jest napisana w stylu wywiadu, pytanie odpowiedź,
@Phallusimpudicus @KawaJimmiego : Myślę że jest trochę informacji odnośnie długiego utrzymani mózgu w dobrej sprawności, ale nie jest to raczej nic zbyt odkrywczego zdrowa dieta, łamigłówki/wyzwania intelektualne, sport, wino :) chyba profesor jest miłośnikiem tej lampki wina bo dość często o tym wspominał, a może faktycznie ma tak świetny wpływ na nasz mózg.
Ogólnie książka mi osobiście się podobała, ale mogła być bardziej szerzej opisana.
Jest napisana bardziej w postaci ciekawostek, kilku