Wpis z mikrobloga

Stojąc sobie w kościele około godzinę temu i śpiewając myślałem o tych wszystkich lewakach, których nie rozumiem.

Ilekroć przechodzę koło siedlisk hipsterów [zdarzyło mi się m.in. w Łodzi, w Lublinie] to słyszę podchmielonych "ateistów" rozprawiających na temat wiary. Powinniście się leczyć, bo tutaj ewidentnie widać zaburzenia, niedowartościowanie, problemy z samooceną itp.

Mam wrażenie, że najczęściej temat wiary rozpoczynają "niewierzący", bo mają z tym problem. Porównajcie sobie obecnie dominujące religie świata. W stronę chrześcijaństwa słówka nie powinniście pisnąć. A gadać, że najlepiej byłoby bez religi sobie możecie, ale wpływu na to żadnego nie macie. Po prostu inne paradygmaty, potrzeby.

Tak bardzo domagacie się, żeby katolicy nie wpieprzali się w życia innych, tak bardzo wpieprzacie się w ich. Bieda umysłowa tak bardzo. Tolerancja jednostronna kurna.

Nie wspominając o "ateistach" i "wierzących, niepraktykujących" jako świadkach, chrzestnych, chrzczących, ślub biorących.


#neuropa #katole #katofobia #bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo
D3lt4 - Stojąc sobie w kościele około godzinę temu i śpiewając myślałem o tych wszyst...

źródło: comment_yoweCHPN9mOBTGhh5ydjmeYCxWbmWuLS.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@D3lt4: Nie rozumiem tylko, po co prowokujesz pisząc "w stronę chrześcijaństwa nie powinniście pisnąć" albo "A gadać, że najlepiej byłoby bez religii sobie możecie, ale wpływu na to żadnego nie macie". Jeśli ktoś się wystarczająco postara, to może mieć wpływ.

Mi wiara nie przeszkadza, chociaż ją porzuciłem, ale dyskusje na temat obecności religii w przestrzeni publicznej albo zastanawianie się, jak wyglądałby świat bez religii to ciekawe przemyślenia.
  • Odpowiedz
@Simo_Hayha: Owszem, masz rację. Wszystko zależy jednak od przybranej formy dyskusji.

Większość obecnych tu komentrzy to wpieranie innym, że religia to bzdura i obśmiewanie.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że najczęściej temat wiary rozpoczynają "niewierzący", bo mają z tym problem.


@D3lt4: xD Czyli wierzący w ogóle nie gadają o wierze, super katolicyzm :D Poza tym - już to widzę, że nie poruszasz danego tematu tylko dlatego, że mało o nim wiesz - np. nie masz dziewczyny więc nie gadasz z kumplami o laskach xD Beka, uśmiałem się, pisz więcej!
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że najczęściej temat wiary rozpoczynają "niewierzący", bo mają z tym problem.


@D3lt4: Powiedział wierzący rozpoczynając dyskusję ( )
  • Odpowiedz
@D3lt4: gdybyś rzeczywiscie mial rozwinieta inteligencje emocjonalna to zauwazylbys wszystkie sztuczki i inne metody ktorymi kosciol wplywa na wiernych celem przejecia ich pieniedzy
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ty tak na serio? Urodziłbyś się kilka tys km w inną stronę i #!$%@?łbyś w kobiety kamieniami za odsłonięcie nadgarstka. Tak Cię widzę. Każda religia to zmyślone narzędzie sterowania masami, zastanów się ile tych religii i ilu ludzi jest na świecie i może ogarnie Cię zastanowienie, że coś tu chyba nie gra - niestety, ale religia to ludzki wynalazek, bo każda religia ma masę zidiociałych praktyk, które tylko jakiś
  • Odpowiedz
@D3lt4: Nie obraża cie ten plakat "zachęcający" do uczestnictwa we mszy świętej, jaki wkleiłeś pod swoim postem? Motywacją do udziału w obrządkach religijnych nie może być strach przed "bozią" i ostracyzmem społecznym a prawdziwa potrzeba wiary.
  • Odpowiedz
Oj @D3lt4 miałem Cie za poważnego człowieka. Wtrącanie się do czyjegoś ateizmu jest tak samo małostkowe jak wpieprzanie się do czyjejś wiary. Świat nie jest prosty, wszyscy jesteśmy inni, ale to nie znaczy że ktokolwiek jest lepszy, albo gorszy. Każdy robi ze swoim życiem to co uważa za słuszne i nikomu nic do tego, to wolny kraj i wolni ludzie. Proponuję więcej dystansu i głębszej analizy, ludzi oceniaj po tym czego
  • Odpowiedz
@D3lt4: Nie będę miał problemów z KK w Polsce, gdy nie będzie w jakikolwiek sposób finansowany z budżetu państwa, gdy pracownicy będą płacić normalne notatki i gdy księża nie będą się #!$%@? w sprawy państwa.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że najczęściej temat wiary rozpoczynają "niewierzący", bo mają z tym problem.

Tak bardzo domagacie się, żeby katolicy nie wpieprzali się w życia innych, tak bardzo wpieprzacie się w ich. Bieda umysłowa tak bardzo. Tolerancja jednostronna kurna.


rzekł @D3lt4 rozpoczynając temat wiary wpisem w którym atakuje ateistów, bo ma z tym problem.
Tak bardzo domagacie się, żeby ateiści nie wpieprzali się w życia innych, tak bardzo wpieprzacie się w ich.
  • Odpowiedz