Wpis z mikrobloga

Chcialem sobie kupic takie ukulele:
http://www.aliexpress.com/item/21-Soprano-Ukulele-42mm-Slim-Design-Sapele-Ukulele-Ukelele-Sapele-Body-with-Mahogany-Fingerboard-Exquisite-Workmanship/32417797946.html

Ale nie wiem czy ma to sens bo wiem, ze w tej cenie rewelacji nie bedzie.
Czego sie obawiam:

- Klucze sa zamkniete ale czy ma to jakis pozytyw przy tej cenie?
- Podoba mi sie, ze pudlo jest male ale czy przy tych rozmiarach dzwiek bedzie wporzadku?
- I ogolnie czy materaily z ktorych jest zrobione dadza rade? Mialem w dloni ukulele z allegro za 100zl i bylo w maire ok, czy tutaj jakosc bedzie porownywalna czy nizsza/wyzsza?
- I jak ma sie do tego strojenie?

Prosze o rade.

#gitara #ukulele #muzyka #aliexpress
  • 5
@rubesom: Kupując z Ali to nie będzie szału choćbyś kupował najdroższe. To, że wygląda ładniutko a kosztuje to trochę ponad 100zł daje dużo do myślenia. Do tego żadnych komentarzy. Twoje pytania o dźwięk, trzymanie stroju, użyte materiały w tej cenie są zwyczajnie niepoważne. Ale na ognisko czy do domowych ćwiczeń to się pewnie zda.

Aha, sopranowe mogą się okazać za małe bo to najmniejsze ze wszystkich polecam tenorowe i koncertowe.
@Xenesthis: Kiedys kupilem gitare na allegro za 100zl i co to bylo to ja nawet nie wiem. Dopiero jak kupilem sprzet za 500zl to dalo sie na tym grac.

To ukulele wyglada dla mnie swietnie w porownaniu do modeli z naszego allegro w podobnej cenie. Dla tego myslalem, zeby zamiast wydac 100zl na allegro na cos co wyglada srednio, To wydam 130zl na cos co wyglada lepiej a ma podobne brzmienie.
@rubesom: uwielbiam ten instrument ! () Sama chce kupić, wołaj jak się zdecydujesz na jakieś i chętnie zobaczę Twoją opinię po otrzymaniu :)