Wpis z mikrobloga

@dob3k: HUUUR DUUURRRR PEWNIE KUPILES TEGO STAREGO SAMSUNGA S5 ALBO NIE DAJ BOZE Z2 PRZECIEZ TO STAROCIE NIE DA SIE UŻYWAĆ. POLECAM CI KUPIC STULEJUSA 90000 Z EKRANEM 997K I DO TEGO 100 GB RAMU DOPIERO MNIEJ WIECEJ WTEDY DA SIE GO UŻYWAĆ.
CZASEM ZATNIE ALE TO WINA STOKOWEGO ANDROIDA PRINCE POLO. MUSISZ WEJSC WTEDY W ZJBX.COM I SCIĄGNĄĆ STAMTĄD NAJNOWSZĄ PRINCESSE OCZYWISCIE Z ROOTEM I CYROGRAFEM.

POZDRO
@Horsecook: Sorry, telefony mają moc coraz bardziej zbliżoną do komputerów. Ofc. nie Apple, ale jednak
Apple to stary sprzęt (by więcej kasy z tęczowych zdzierać), więc ich apki są proste (bez żadnych dodatków, niemalże surowe) - Jak poszukasz to takiego Androida zrobisz - ale po co? Wiele osób używa Flasha w przeglądarce, inni mają dodatki (ja mam Noscript, Ghostery itd.). To nie czasy IE (czy Safari)
@Horsecook: Dlatego się wciska ludziom stary sprzęt z logiem i prostymi rzeczami.
Dla mnie przeglądarka musi spełniać podstawowe rzeczy - nie szpiegować.
Dla mnie program do rozmów musi mieć szyfrowanie
Dla mnie sklep musi być zaufany

Odpowiedź z iOS brzmi - nie jesteśmy w stanie dostarczyć wam apek z dużą funkcjonalnością, damy wam tylko tyle ile możemy.

Na kompie używasz pewnie Firefoksa, a możesz Midori, Dillo czy Elinks. Bo są dodatki,
@dob3k: Nic dziwnego, że sprawiał wrażenie wolniejszego. Pomijając kwestię zasobożerności systemów, procesor z tego screena ma 886 pkt / wątek w geekbenchu 3. Dla porównania iPhone 6 ma 1611, a rok starszy iPhone 5s 1396. Pomijam tu prędkość pamięci która jest mega ważna, a także wydajność wielowątkową - interfejs aplikacji działa na pojedynczym wątku w większości przypadków.