Wpis z mikrobloga

#motocykle #bababuduje

Nie dokończyłem ostatniej historii o wyścigówce i nie dam rady za bardzo jakoś fajnie tego zrobić. W skrócie:

Kumpel wpadł do mnie i w progu prawie krzycząc:

-#!$%@? anon robimy yamahe bo mi przejdzie zajawka.

-Wiedziałem że się podjarasz

Akcja działa się w niedziele. Przystąpiliśmy do pracy (tak w niedzielę). Wyprowadziliśmy ogara z mojego garażu do niego (podjechałem sobie te 250 metrów z bananem na ryju), a jego rd zabraliśmy do mnie.

Założenia: robić tak żeby nie wydać fortuny ale żeby wszystko było sprawne.

Chwilę kręcenia i motorower był już w takim stanie:
Imgur

Silnik na stole. Trzeba zrobić jakiś stojak co by się wygodniej pracowało a później serwisowało:
Imgur

Rama umyta (nie malujemy nic póki co):
Imgur

Dziś zająłem się zawieszeniem (czyszczenie i wymiana uszczelniaczy):
Imgur

Zregenerowany zacisk+pompa której dawcą jest moja yamaha xs:
Imgur

Koła przygotowane do mycia i wymiany łożysk (na focie jeszcze z zębatką):
Imgur

Silnik na stojaku i po lekkim myciu:
Imgur

Sprężyna kopniaka pęknięta :( Mechanizm do wyciskania sprzęgła to jakaś własna produkcja. Oczywiście do zmiany:
Imgur

Trochę gratów (tak amory siedziały z wski ale się poddały, mamy już drugie ale też od wski póki co):
Imgur

Dziś zostawiamy w takim stanie (brak części). Kierownica odwrócona, wiemy że to droga na skróty ale dostać clipony 26 mm w ludzkich pieniądzach się nie da. Nie widać też jak pięknie prezentują się felgi. Zawiecha złożona, hamulec odpowietrzony.
Imgur

wołam: @DVAAID @barteck @Smola87
bababysiejednakprzydala - #motocykle #bababuduje 

Nie dokończyłem ostatniej histor...

źródło: comment_D9KkF8wN46FZkJbJotuyNKPXdXBg9Rvk.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@DVAAID: Tak tył na bębnie. Dziś założyliśmy nowe okładziny. Mamy sporo pierdół zamówionych. Niestety musimy czekać na używki. Brakuje nam wahacza (ten nie wytrzymałby jednego wyścigu), sprężyny kopniaka i cięgna hamulca tył. Linki, uszczelki i tego typu pierdoły dojdą pewnie jutro. Klamka sprzęgła wpadnie od nsr125. Elektryka ograniczy się do kontrolki luzu który jest już w zegarze oraz włącznika zapłonu. Nie mamy jeszcze ścisłego pomysłu na sety. Raczej wstawimy coś
  • Odpowiedz