Wpis z mikrobloga

Mirki, jutro jadę do #chorwacja. Otóż w moim życiu nie zaliczałem jakoś dużo podróży za granicę (kilka razy Berlin, z 3-4 Praga i Czechy i raz na 2 tygodnie poleciałem do Chin) i zazwyczaj były do miast. Teraz mam okazję poznać środowisko oraz kulturę (no jakiś nagłych zmian nie spodziewam się w zachowaniu ale zawsze). Więc mam pytanie: Co ciekawego mogę zobaczyć ze zwierząt i roślin? Na co mam uważać prócz jeżozwierzów? Na co mam uważać przy zachowaniu przy tubylcach? I moze macie jakieś ciekawostki o których warto wiedzieć? :D

#chorwacja #pytanie #podroze #zwierzeta #rosliny
  • 7
@Dzordz: Zależy gdzie jedziesz...
- najgroźniejsze zwierzęta to pijani rodacy i/lub rosjanie albo angole
- jak południe Chorwacji to spotkasz jakieś dziwne ustrojstwa coś w stylu połączenia osy, samca komara i skorka
- jak jedziesz na północ ( Istria ) to spodziewaj się włoskich klimatów, ogromu polaków, upałów, ale i przyjaznych i miłych Chorwatów
- jeśli jedziesz na południe, zwłaszcza poniżej Splitu to spodziewaj się chamstwa, drobnomieszczaństwa, cyganów, jeszcze większych upałów
@Dzordz: Odwiedzaj jak najwięcej parków narodowych. Plitvice, Wodospady Krka, Kornati możesz sobie darować. Zwiedzaj miasta, Sibenik, Zadar. Ludzie spoko jesteś chrześcijanin to będą gadać jacy to bracia chrześcijanie jesteście :).