Wpis z mikrobloga

@kicioch: to dalej #tarnow? :) ja miałem szczęście natrafiać na "wysoki standard" i "umeblowane", gdzie owszem była łazienka w płytach pieknie zaprojektowana i wykonana, ale stołek, stół i szafka + blat w kuchni to troszkę mało jak na meblowanie. no ale usiąść już można było i napić się wody :)
dla niektórych "wysoki standard" to najtańsze, 10-letnie kafelki i meble kuchenne zamiast lamperii olejnej


@katinka: I nagle mieszkanie, które w gorszym standardzie kosztuje 1000zł wynajem, z 10letnimi kafelkami z przeceny i stolikiem ikei za 50zł skacze do 1500zł/wynajem :D
Patrząc na to po ile ludzie wynajmują rózne standardy, to nic tylko sporządzić porządną umowę, wynająć mieszkanie od właściciela, podremontować i wynajmować dalej.
@katinka: niestety, to dla mnie jeden z ważniejszych argumentów za zakupem mieszkania był. Nie chciało mi się nagle płacić 1600 za kawalerkę z ładnym standardem, a trochę dość mieszkania w kiepskich standardach za ~1000zł. Teraz ratę z czynszem płacę mniej niż płaciłem za wynajem przez ostatnie ~3-4 lata. Ale rozumiem, że nie każdy chce, no i jakiś wkład trzeba mieć.
@kicioch: Jak kojarzę to Ty z Krakowa, znasz właśnie jakiś sposób na odsianie tych gówno ofert? Ja mogę dać ze 2.5k miesięcznie za mieszkanie, tylko w tej cenie, chce coś porządnego w dobrej lokalizacji, a tymczasem trafiam na oferty dla studentów, gdzie jest 6 łóżek, a wysoki standard oznacza, że się komuś 10-letnią zmywarkę w meblościankę udało upchnąć. W ogóle gdzie szukasz ofert? Ja w sumie tylko na OLX, może warto
@caph: ja już nie z Krakowa, a z Tarnowa :) jeśli nie straszne Ci biura to szukaj jeszcze na nieruchomosci-online i dom gratka

@TheHamlet: wysokim standardem nie jest, raczej normalne mieszkanie, zaraz Ci link podrzucę