Wpis z mikrobloga

Mirki. Na każdej dystrybucji jakiej używałem (Debian, Ubuntu, Fedora) mam dwa problemy, który mnie zniechęcają do używania Linuxa.
Po 1. Obojętnie jaką czcionkę pobiorę, jaką ustawię w opcjach systemu i w opcjach przeglądarki - zawsze wygląda do dupy. Jest ostra i pikselowata w przeglądarce.
Po 2. Zawsze system ładuje mi się dłużej niż bym chciał. Nawet jak jest czysto zainstalowany, z wgranymi sterownikami itd. to zwiesza mi się na 3 sekundy przy logowaniu i w niektórych przypadkach (jak np. w Debianie) ma black screen przez 10 sekund jakby się całe GUI ładowało dopiero. Jakieś pomysły Mirki?
#linux #debian
  • 30
@janoosh: Tak w ogóle, zadaje takie pytania na mirko, bo nauczycielka Systemów Operacyjnych jest fryzjerką i uczy Linuxa jak i innych rzeczy czytając PDFy. A miły nauczyciel od Administracji Sieciowymi Systemami Operacyjnymi żyje duchem czasów 90' i np. rzeczy o których nie mamy pojęcia to pokazuje w ułamek sekundy, a jak coś wiemy to nam tłumaczy jakbyśmy nie wiedzieli. (W ten sposób instalację Linuxa [3/4 klasy miało wtedy z tym problem]