Wpis z mikrobloga

#pytanie #finanse #bankowosc #bankier #banki #bank #kredyt #vivus
Witam mam pytanie czy jeśli termin spłaty pożyczki mija mi dzisiaj to opłaca się lepiej przedłużyć ją o 150 na 7 dni czy spłacić ją np jutro?
Mam pieniądze tylko problem jest taki że mam je 2 dwóch bankach, chciałem wykonać przelew natychmiastowy ale okazało się że nie działa. Zastanawiam się też czy jeśli spłacze część z jednego rachunku a cześć z drugiego to czy pożyczka zostanie spłacona.
  • 16
@michal310: Mam rachunki w dwóch bankach, chciałem z jednego na drugi przelać szybkim przelewem hajs żeby spłacić całość pożyczki, ale okazało się że przelewy szybkie nie działają, dzisiaj mija mi termin spłaty więc mam pytanie czy opłaca się bardziej przedłużyć o 7 dni za 150 czy lepiej jutro z rana np o 10 przelać tą kwotę. Albo czy mogę spłacić jedną pożyczkę dwoma przelewam z dwóch różnych rachunków.
@Wilon: a nie umiesz tego policzyć? Procenty masz na umowie, ewentualne dodatkowe kwoty/prowizje też tam będą. Weź kalkulator policz, pomnóż. Odsetkami się nie martw - obecnie wynoszą 10% rocznie, ewentualne prowizje/koszty mogą ci podskoczyć.
@Wilon: To zdecydowanie nie opłaca Ci się przedłużać. Bank może przymknąć oko na lekko spóźnioną płatność, zależy od ich polityki. Ale o ile nie wziąłeś milionów monet od banku to lepiej wyjdziesz na nieprzedłużaniu.
@Wilon: no wydaje mi sie, ze lepiej zaplacic odsetki za jeden dzien zwloki niz dobierac kolejna kase na dosc wysoki procent (tak domniemam, bo tagujesz parabankami), ponadto co za roznica z ilu kont dokonasz wplaty? ich interesuje tylko czy ta kasa faktycznie do nich trafila