Wpis z mikrobloga

Co ci starzy ludzie. Pewnie niektórzy z was mają w rodzinie, ludzi biednych i do tego starych. Pamiętających pracę na polu itd. Ot ludzie ze wsi, którzy w latach ~60 wyrwali się do miasta.

Mam właśnie taką babcię i dziadka. Od ponad tygodnia jest u mnie dziadek. Krótki i szybki szkic. Kąpanie się codziennie (raz) to jest mega luksus, dlatego się tylko podmywa. Raz/dwa w tygodniu wejdzie cały pod prysznic żeby się bardziej umyć. Ma u nas być jeszcze 2 tygodnie. Zabrał ze sobą: 3x majtki, spodnie garniturowe, spodenki F1 XD, koszule, 2x koszulke, kurtkę i 4x skarpetki. Tak, to wszystko na 3 tygodnie pobytu.

Generalnie nie liczyłem ile razy w czym chodził już XD, ale wczoraj dopiero wylądowała pierwsza koszulka do kosza na pranie (30+ stopni w domu ofc plus pył bo wieś i brud od piesełów). I tutaj zaczyna się #logikastarychludzi Nie chciał zakładać dzisiaj drugiej czystej koszulki, więc wziął tą brudną, śmierdzącą. I normalnie ją uprasował XD I stwierdził, że jest czysta.

Matka jak to wszystko odkryła to go #!$%@?ła z góry na dół i zamknęła mu tą koszulkę w gospodarczym( tam mamy pralke) na klucz XDD. Dziadek taki #!$%@? musi zmarnować 2 litry wody na pranie i założyć zaraz nową koszulkę. A ja siedze w sąsiednim pokoju nagi, w zajebiście cienkich góralskich skarpetach. A w szafce mam zimne browary i lody waniliowe.

#heheszki #sadstory #truestory #takaprawda
  • 5
@Creder: prawda, ale od lat do nas przyjeżdża, od lat mówi mu się że tutaj może sobie pozwolić itd. Troche to jest smutne, ale też z rodziną ciśniemy. Zresztą u dziadków sytuacja jest na tyle słaba, że część opłat i rzeczy moi rodzice pokrywają.