Wpis z mikrobloga

Gra ktoś w Hearts of Iron III: Semper Fi?
Rozgryzam grę dopiero i mam parę pytań związanych głównie z lotnictwem i szpiegostwem:

1.) Jak skutecznie bronić się przed lotnictwem? Nawet jak mam w prowincji max działek przeciwlotniczych to zaraz są zniszczone. Wiem można ustawiać samoloty na dominację lub przechwytywanie, ale nie mam aż tylu żeby całą granice zapełnić.. Co chwilę monitorować każdej części granicy mi się nie chce bo to jest monotonne. Ustawiam (gram Niemcami) od strony Holandii i Francji blokadę to zaraz lecą od Danii.. Da się jakoś samoloty ustawić pod komputer? Niech on nimi steruje. Nie chce oddawać całej armii pod władanie peceta a ciągłe przełączanie jest nieskuteczne. Jak tu robić wjazd np na Polskę, Holandię, Francję (od dołu razem z Włochami) i jeszcze makaroniarzy wspomagać w Afryce. No nie da się - niewykonalne. Trzeba by grać na najwolniejszym cały rok.

2.) Po co są te działka? Opłaca się je w ogóle robić? Problem jak wyżej ^^. Co do niszczenia z mojej strony.. Wszystko fajnie. Niszczę Francji forty i działka tyle, że one nie znikają nawet po dłuższych nalotach. Ikonka nie jest biała jak kliknie się na prowincje tylko jak by szarawa. Niby, że fort uszkodzony i dalsze działania wojenne mogą go zniszczyć całkowicie. Ile trzeba nalatać się na jedną prowincję z zabudowaniami np: 1 forteca, 1 działko i 1 przemysł żeby wszystko zniszczyć do zera?

3.) Jaka jest wg Was najlepsza flota? Jak mieszać statki żeby były w miarę skuteczne.

4.) Co do szpiegów.. Jak najlepiej ustawić? Ilu dziennie ma przybywać wg was? Słyszałem znowu o innym sposobie.. Ustawić na jakiś czas max na szpiegów i niech przybędzie ich od.. Później wyłączamy i mamy i tak całe mnóstwo. Ile państw wg Was warto szpiegować? Pod jakimi względami?

5.) Jakieś uniwersalne porady co do technologii? Jakie wg was są niezbędne do rozwijania od początku do samego końca?

#grajzwykopem
#heartsofiron
#heartsofiron3
#gry
#gra
#strategie