Wpis z mikrobloga

Dlaczego we #wroclaw tak dużo pieszych olewa światła?? Nigdzie w Polsce nie spotkałem się z tak ogromnym brakiem respektu dla świateł xd u mnie w mieście mandaty sypały by się srogo


@droptable:
Ja mam takie porównanie między Wrocławiem, a Rzeszowem:
- we Wrocławiu piesi mają gdzie sygnalizację, bo tutaj często czerwone światło jest w sytuacjach absurdalnych albo gdy nikt nie jedzie
- w Rzeszowie kierowcy mają w dupie sygnalizację, szczególnie olewają
@droptable: bo duzo swiatel jest w bezsensownych miejscach i w jeszcze gorszej synchronizacji - przyklad, pas drogi, tory, pas drogi -> w sumie 3 zestawy swiatel do przejscia. zapalaja sie zielone na obu pasach drogi ale nie te na przejsciu przez tory. no #!$%@?, nie zauwazyc tramwaju trzeba byc skonczonym idiota, wiec duzo osob w takiej sytuacji olewa takie swiatla bo nie bedzie czekac kolejnych 1-5 minut.
@droptable: tez to zauważyłem - mieszkam ponad miesiąc we Wro i nie mogę sie nadziwić jak znaczna większość na w dupie komunikacje świetlna.
I poniekąd rozumiem takie zachowanie - zeby przejść na druga stronę przy Tesco 24h mam 2x światła i wyspę na środku - nigdy nie mozna przejść za jednym razem - zawsze któraś cześć ma czerwone

#logikawroclawskichswiatel
@droptable: swiatla przy kampusie UE tez pozostawiaja wiele do zyczenia, czekajac na nich mozn sie nerwicy nabawic. Ale to wciaz nic w porownaniu do tego co jest na placu strzegomskim, chyba 5 swiatel, jedne po drugich i jak zle trafisz to na kazdych musisz czekac
@laki1: Ja zawsze po skosie pocinam, da się wyrobić, na legalu rady nie da, trzeba by ze 3-4 minuty zmarnować gdzieś.
@Dantalia: No przy UE to zawsze praktycznie na czerwonym, przycisk chyba nie działa(takie wrażenie sprawia). Często samochody nie jeżdżą a i tak czerwone ( ͡° ʖ̯ ͡°). Czasem polują i kiedyś nawet prowadzącą z kolegą ocaliliśmy przed panami w granacie
@droptable: Wrocław jest wybitnie